RELACJA: Warsaw Fingerstyle Festival 2019

RELACJA: Warsaw Fingerstyle Festival 2019

15 listopada 2019, 09:00
autor: Robert Słucki

Już po raz piąty na warszawskim Wilanowie rozbrzmiały dźwięki gitary akustycznej. Warsaw Fingestyle Festival znów potwierdził, że jest najważniejszą tego typu imprezą na polskim rynku muzycznym.

Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów - zarówno międzynarodowy konkurs, jak i wieczorne koncerty gwiazd udowodniły rosnące znaczenie sceny fingerstyle w Polsce. W konkursie wzięło udział 22 uczestników. Zwycięzcą został 12 letni Radek Preisler, który w nagrodę już tydzień później wystąpił na międzynarodowych targach Guitar Summit w Mannheim.

 

[img:1]

 

W tym roku festiwal zaszczycili swoimi koncertami goście z zagranicy: Michael Kobrin z Izraela, Thomas Zwijsen z Belgii i Stefano Barone z Włoch, zaś polską scenę reprezentowali Woch&Guzik Duo feat. Janek Pentz, prof. Ryszard Bałauszko i zespół Lion Shepherd, który po raz pierwszy w historii wystąpił unplugged.

Zróżnicowanie stylów oscylujących wokół gitary zostało bardzo ciepło przyjęte przez warszawską publiczność. W trakcie festiwalu, jak co roku, odbyły się targi muzyczne i wystawa sprzętu muzycznego. Wśród wystawców znaleźli się: Baton Rouge Guitars, Klotz AIS, Koenig&Meyer, Śliwa Guitars, Music Partners, Martin Guitar, Sklepy Muzyczne Gama, Sklep Muzyczny Pasja, Roc Warden Guitar, 4Swiss. Za rok możemy spodziewać się równie wspaniałego wydarzenia.

 

[img:2]

 

 
Zdjęcia: Marcin Kielak, Mirosław Kliński
 
Akustyczne Gitary
"Udało się stworzyć coś fantastycznego!" - projekt i realizacja nagłośnienia w Teatrze Muzycznym Roma [VIDEO]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz