Mike Portnoy w amerykańskiej trasie z Sons Of Apollo

Mike Portnoy w amerykańskiej trasie z Sons Of Apollo

24 stycznia 2020, 06:00

Sons of Apollo to najnowszy projekt byłego perkusisty zespołu Dream Theater. W styczniu 2020 roku pojawiła się nowa płyta zespołu, a zaraz po premierze Porntoy z kolegami wyrusza w trasę koncertową promującą album. Styczniowa trasa obejmie kilka miast w Stanach Zjednoczonych.

 
[img:1]

 

Sons of Apollo to supergrupa metalowa założona przez byłych członków Dream Theatre: Mike Portnoya i Dereka Sheriniana. W skład zespołu wchodzą także Billy Sheehan (Winery Dogs, Mr. Big), Ron „Bumblefoot” Thal (ex- Guns N 'Roses) i Jeff Scott Soto (ex- Journey).

Wydany pod koniec stycznia album jest drugim krążkiem wypuszczonym przez zespół, w trakcie ich kariery. W związku z tym zaplanowano kilka tras koncertowych, a pierwsza obejmie USA. Początek trasy już 23 stycznia, a pierwszym miastem jakie odwiedzą będzie Sacramento. Koniec trasy zaplanowano na 8 lutego

 

[img:2]

 

Sherinian i Portnoy grali razem w zespole Dream Theater, z którego Sherinian został zmuszony odejść w 1999 roku, Portnoy opuścił formacje 11 lat póżniej w 2010 roku. Nazwę zespołu zaproponował Sherinian po tym, jak po przewinięciu listy sugestii Portnoya, zobaczył słowo „Apollo”. Zostało wybrane ze względu na to, że Apollo jest bogiem muzyki. Zespół podejrzewał, że może istnieć inny zespół o nazwie Apollo, dlatego wybrano nazwę Sons of Apollo.

30 sierpnia 2019 zespół wydał swój pierwszy album na żywo Live with the Plovdiv Psychotic Symphony, nakręcony w rzymskim teatrze w Płowdiwie w Bułgarii. Ich drugi album MMXX został wydany 17 stycznia 2020 roku. 

 

 

 

Rock Metal Akustyczne
Klub Studio w sieci
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz