ROBE ESPRiTE z wymienną lampą LED - [video+prezentacja]

ROBE ESPRiTE z wymienną lampą LED - [video+prezentacja]

29 listopada 2019, 15:56
autor: Daniel Zimerman
Producent: Robe
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

ESPRiTE to najnowsza ruchoma głowa ROBE Lighting, która zdobyła w Londynie nagrodę za najbardziej innowacyjny produkt roku 2019. Cóż ma takiego innowacyjnego, w czym jest lepsza od innych, że została nagrodzona tym zaszczytnym tytułem?  Pytamy Rafała Rzeczkowskiego z firmy PROLIGHT - dystrybutora ROBE w Polsce .ESPRiTE - najnowsze urządzenie ROBE - to uniwersalny spot i profil w jednym, prawdziwy „wół roboczy” który, w zamyśle jej twórców, ma zastąpić tradycyjne urządzenia z gobo i z ramkami profilowymi (spoty i profile) na lampach wyładowczych od 700 do 1.200W.

Po pierwsze to urządzenie kompletne, które oprócz genialnych kolorów (system został umieszczony w źródle LED!) ma także szeroki zakres zoom 5.5-50 stopni, z idealnie równą plamą światła oraz mnóstwo efektów tworzonych przy pomocy dwóch tarcz gobo, tarczy animacyjnej oraz systemu ramek. Obrotowa pryzma, dwa filtry frost, Iris oraz Hot Spot control dopełniają system graficzny tego urządzenia. To super kompaktowe, kompletne, ale jednocześnie lekkie (tylko 27 kg) urządzenie, to jednak nie wszystko by stać się innowacją 2019 roku. 


[img:5:R]Innowacyjne mamy w tym urządzeniu źródło światła. Lampa Led została zaprojektowana i wykonana w fabryce ROBE i stała się pierwszą na świecie wymienną lampą LED której dostępność i ciągłość produkcji zabezpiecza producent urządzenia - firma ROBE.

Dotychczas na rynku pojawiło się dziesiątki tysięcy urządzeń ledowych od różnych producentów. Jednak zapasowe źródła do nich są dostępne w ograniczonej ilości, są drogie i dostępne wyłącznie jako części zamienne, wymienialne przez autoryzowane serwisy. Użytkownik nie może pójść do sklepu i po prostu kupić żarówki - tak jak było dotychczas ze źródłami wyładowczymi OSRAM, Philips czy GE. ROBE zaproponowało więc rozwiązanie tego problemu - łatwo wymienne (wymiana wiąże się z odkręceniem 8 śrub!), tanie źródło (koszt nowej lampy to równowartość dwóch lamp do BMFL!) które można kupić jak zwykłą żarówkę. Dzięki ESPRiTE właściciel może kupić źródło ROBE i zmienić je we własnym zakresie w dowolnym momencie kiedy będzie tego potrzebował (nominalna żywotność 20.000h).

 

To nie tylko wygoda, ale także dobra inwestycja - dodaje Rafał!  Teraz każdy kto kupuje ESPRiTE ma pewność, że urządzenie które kupuje teraz będzie mógł eksploatować z najwyższą jakością światła znacznie dłużej niż trwałość samego źródła. To ogromna zmiana jakościowa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo inwestycji - szczególnie ważne dla właścicieli firm jak i projektantów oraz inwestorów, którzy umieszczają tego typu urządzenia w instalacjach stałych, gdzie pracują 10, 20 a nierzadko nawet więcej lat.

Robe ESPRiTE to dobra inwestycja na lata!

 

Fotogaleria: 

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

 

Ruchome głowy spot wash beam

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
(prawie) wszystko o konsolecie DiGiCo Quantum 338 [live]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz