Maestro server do systemu SpotMe od Robert Juliat podczas targów LDI 2019

Maestro server do systemu SpotMe od Robert Juliat podczas targów LDI 2019

5 grudnia 2019, 11:00
Producent: Robert Juliat

Robert Juliat wraz z amerykańskim dystrybutorem ACT Lightning podczas tegorocznych targów LDI w Las Vegas zademonstrował wielokrotnie nagradzany, w tym nagrodą PLASA for Innovations 2018 system śledzenia SpotMe przeznaczony do followspotów. Tym razem będzie można zobaczyć również dodatek do tego rozwiązania jakim jest server Maestro.

SpotMe to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do śledzenia obiektu na scenie za pomocą followspota. System oblicza współrzędne położenia dowolnego obiektu lub osoby na scenie dzięki specjalnym sensorom umieszczonym w followspocie, które sczytują jego aktualne położenie. Konsola wyposażona w standard PosiStageNet może obliczyć położenie dla dowolnych innych ruchomych urządzeń oświetleniowych i skierować je we właściwym kierunku. 

SpotMe umożliwia także kreowanie efektów, sterowanie wiązką, używanie gobosów w trakcie śledzenia, jest w stanie także wysłać informacje także do urządzeń video i świateł statycznych.

 

[img:2]

 

Dzięki ulepszeniu w postaci serwera Maestro będzie to możliwe na każdej, nawet najprostszej konsoli oświetleniowej. Przy wykorzystaniu Maestro konsola DMX przechowuje parametry pan i tilt i otrzymuje dodatkowe kanały DMX do modulowania parametrów śledzenia obliczone przez Maestro Server. Maestro posiada także dodatkową możliwość przewidywania kierunku ruchu wykonawcy i dostosowania każdego urządzenia slave, aby reagowało na kierunek poruszania.

 

[img:1]

 

Zaawansowana technologia zastosowana w SpotMe w połączeniu z operatorem followspota jest w stanie bardzo zautomatyzować oraz przyspieszyć proces kreowania świetlnego widowiska. Dodatkowym plusem jest to, że informacje zbierane są tylko z jednego urządzenia, a do wyznaczenia położenia nie są potrzebne kamery czy też znaczniki zamocowane na obiekcie, które umożliwiałyby śledzenie.

Dodatkowo szybka kalibracja i prosta obsługa czynią ze SpotMe jeden z najbardziej dostępnych i przyjaznych zarówno dla użytkownika jak i wykonawcy systemów umożliwiających śledzenie i sterowanie oświetleniem. 

Server Maestro będzie dostępny pod koniec tego roku.

 

Reflektory Prowadzące

Gdzie kupić?

Robert Juliat Robert Juliat www.robertjuliat.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Sklepy muzyczne > Robert Juliat rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Show Makers European Forum już 15-16 lutego w Krakowie
Więcej wiadomości