[LIVE] SolaPix - niewielkie urządzenie o dużych możliwościach

[LIVE] SolaPix - niewielkie urządzenie o dużych możliwościach

20 sierpnia 2020, 12:00

SolaPix7 oraz jej większa siostra SolaPix19 to dwie innowacyjne oprawy LED typu wash, które nie bez powodu zostały pokazane na tegorocznych targach LDI. High End Systems zgłosiło do opatentowania dwa nowe rozwiązania zastosowane w urządzeniach: holographic pixel definition oraz technologię lens coating.

 

 

SolaPix7 i SolaPix19 różnią się między sobą przede wszystkim wielkością oraz ilością modułów ledowych: jak nietrudno się domyślić mniejsza posiada ich 7, natomiast większa 19.

 

[img:2]

HES SolaPix19

 

Łączy je natomiast system mieszania kolorów RGBW z cyfrową korekcją temperatury barwowej, super szybki ruch pan tilt, wydajny układ optyczny zapewniający jasną wiązkę oraz szeroki zakres zoomu od 4.5° do 60°. Obydwa washe sprawdzą się znakomicie jako urządzenia efektowe, a to za sprawą możliwości mapowania poszczególnych pixeli.

Oprawy są wyposażone we FleX Effects Generator, który jest systemem makr, pozwalającym na wybór kształtów złożonych z wybranych pikseli. Wzory można kolorować trzema kolorami jednocześnie. Dodatkowo takie parametry jak szybkość efektu czy współczynnik wygasania fade rate są w pełni kontrolowane przez użytkownika, co pozwala uzyskać imponujące efekty świetlne.

 

[img:1]

 

Urządzenia mogą także pracować jako wąski beam o szerokości wiązki 4.5°, nie tracąc przy tym możliwości wyboru pikseli i tworzenia wymyślnych kształtów.

Poza standardowym złączem DMX SolaPix jest wyposażona w złącze sieciowe i obsługuje sACN oraz Art-Net, przy czym może być kontrolowana zarówno przez DMX jak i złącze sieciowe w tym samym czasie, dzięki modularnemu adresowaniu. SolaPix można sterować także z dowolnego media serwera.

 

[img:3]

HES SolaPix7

 

 

Ruchome głowy wash

Gdzie kupić?

High End Systems, HES High End Systems, HES www.highend.com

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Brighter Lighting - frankfurcki debiut z przytupem
Więcej wiadomości