Kratownica z kosmosu czyli nowy F34 DNA TRUSS

Kratownica z kosmosu czyli nowy F34 DNA TRUSS

11 grudnia 2019, 09:00
Producent: Global Truss

Kratownica stanowi zazwyczaj element wyposażenia sceny, którego się nie eksponuje. Ma służyc tylko i wyłącznie do celów praktycznych, tzn. podwieszania urządzeń. Co jednak, jeśli kratownica sama w sobie jest przykuwającym uwagę obiektem?

Na taki pomysł wpadła firma Global Truss. W przeciwieństwie do tradycyjnych kratownic, które są zbudowane z równoległych belek, projektanci stworzyli kratownicę o organicznych kształtach, przypominająca spiralę nitki DNA, skąd też jej nazwa. Wbrew pozorom nie jest tak bezużyteczna jakby się mogło wydawać, bo znajduje zastosowanie podczas eventów na całym świecie.

 

[img:1]

 

DNA TRUSS można efektownie podświetlić zawieszając niewielkie naświetlacze wewnątrz niej. Może stanowić urozmaicenie zarówno na scenie stając się niemalże elementem scenograficznym, jak również stanowić element dekoracyjny podczas wystaw czy pokazów. Zastosowań znajdzie się pewnie tyle co użytkowników. 

 

[img:5]

 

Ze zrozumiałych względów najłatwiej podwiesić urządzenie posiadające jeden uchwyt, choć możliwe jest także powieszenie większych urządzeń o dwóch uchwytach. Ciekawostką jest też fakt, że DNA TRUSS można użyć jako połączenie między tradycyjnymi belkami, są bowiem do kupienia elementy łączące standardową F34 z F34 DNA TRUSS. 

Średnica belki wynosi 50 mm, są zbudowane z aluminium i wersja 100 cm waży 6.8 kg.

 

[img:4]

[img:6]

[img:7]

 
Scena Konstrukcje aluminiowe

Oświetlenie

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości