Vectorworks Spotlight 2020 - ulepszenia i nowości

Vectorworks Spotlight 2020 - ulepszenia i nowości

13 grudnia 2019, 10:00
Producent: Vectorworks

Vectorworks Spotlight to wiodące oprogramowanie na rynku do projektowania i modelowania w branży rozrywkowej przeznaczone dla osób projektujących oświetlenie, scenografie czy infrastrukturę sceniczną. Wersja 2020 przyniosła wiele ulepszeń i nowych rozwiązań, które przenoszą proces projektowania na jeszcze wyższy poziom.

To, co jako pierwsze zwraca uwagę, to zwiększona wydajność graficzna Vectorworks Graphics Module oraz płynność pracy, m.in. szybsze otwieranie plików. Dzieje się to dzięki interaktywnemu doborowi złożoności projektu (wybór między high, medium i low detail), czyli kontroli detali w bardziej złożonych obiektach.

Na etapie projektowania riggingu wprowadzono m.in. możliwość rotacji kratownic w 3D, co znacznie zmniejszyło wielkość biblioteki z obiektami tego typu. Pojawiła się także funkcja łączenia kratownic za pomocą tzn. połączeń zawiasowych.

 

[img:2]

 

W wersji 2020 znajdziemy też funkcję patchowania urządzeń. Schematy graficzne pokazujące rozmieszczenie urządzeń w universach podpowiadają ile jeszcze miejsca zostało na danej linii DMX oraz wskazują ewentualne błędy i kolizje, które popełniliśmy.

Nowe narzędzia możemy zobaczyć także w procesie przygotowywania dokumentacji czy wizualizacji.
Jednym z nich jest interakcja między widokiem 2D a 3D, czyli zmiany wprowadzone w jednym widoku są aktualizowane w drugim. Jest także możliwość wyświetlenia schematycznych obiektów trójwymiarowych na planie dwuwymiarowym co pozwala na lepsze i bardziej realistyczne odwzorowanie projektu.

 

[img:1]

 

Poprawiona została także funkcja pozwalająca na dobór i rozmieszczenie miejsc na widowni, w której opcjach znalazły się takie parametry, jak odległość między krzesłami czy odległość między rzędami. Wizualizacja została wzbogacona o mapę cieplną czyli modelowanie intensywności światła wytwarzanego przez urządzenia.

Wersja 2020 wprowadza też nowy obiekt Video Camera - wirtualnej kamery, którą można umieścić w dowolnym miejscu oraz dobrać jej parametry, aby mieć podgląd co kamera "widzi" w danym punkcie.

Nowa wersja jest już dostępna w sprzedaży, jej cena to 14.400 zł netto.

 

HiFi

Premiery oświetleniowe ETC - relacja z P.S. TEATR "Open Day"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz