Izolacja monitorów odsłuchowych według IsoAcoustics

Izolacja monitorów odsłuchowych według IsoAcoustics

23 grudnia 2019, 10:00
Producent: IsoAcoustics
Dystrybucja: AUDIOTECH

Izolacja głośników jest bardzo często źle rozumiana. Jest dużo różnych teorii i podejść do izolacji, przez co trudno jest konsumentowi uzyskać pewność co do informacji i zasad działania tej technologii.

Zachęcamy do zapoznania się z rozbudowanym i ciekawym artykułem dotyczącym technologii izolacji i zasad jej działania, który można znaleźć na stronie Audiotech.

 

[img:1]

Opatentowana technologia IsoAcoustics

Nagradzany, opatentowany design IsoAcoustics izoluje energię głośnika, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność odsłuchu. Skuteczność izolacji wynika z kształtu, grubości, twardości i właściwości ich zastrzeżonego materiału izolacyjnego oraz ze sposobu działania górnego i dolnego izolatora wraz z wewnętrzną wkładką do zarządzania drganiami.

 

Zarządzanie energią na osi

Stojaki IsoAcoustics są kierunkowe i zaprojektowane w taki sposób, aby logo było skierowane w tym samym kierunku, co energia głośników. W rezultacie zarządzają energią na osi w przeciwieństwie do jednorodnych materiałów, które pozwalają głośnikom oscylować we wszystkich kierunkach. Ta metoda zarządzania energią zapewnia wysoki stopień izolacji, lepszą klarowność dźwięku, skupienie i otwartość.

 

[img:2]

 

Połączenie z głośnikiem i powierzchnią nośną

Produkty IsoAcoustics są zaprojektowane tak, aby łączyły się z podstawą głośnika i powierzchnią nośną, dzięki czemu energia jest skutecznie zarządzana przez wewnętrzne izolatory. Kształt izolatorów tworzy efekt przyssawki na gładkich powierzchniach lub zapewnia silny chwyt, jeśli powierzchnia jest teksturowana.

IsoAcoustics oferuje różnorodne modele dostosowane do różnych zakresów masy. Mogą to być pojedyncze małe izolatory jak ISO-Puck, czy ISO-Puck mini, a także stojaki z serii ISO, które oprócz izolacji pozwalają na ustawienie monitorów pod odpowiednim kątem, aby uzyskać optymalny odsłuch. Dodatkowo IsoAcoustics stworzył izolatory z myślą o scenie jak Stage 1 oraz dedykowaną podstawkę Stage 1 Board!

 

[img:3]

 

Limity masy określone przez IsoAcoustics oparte są na krzywej wydajności. Wydajność izolacji spada, gdy masa zbliża się do określonych limitów, a wydajność zmniejsza się jeszcze bardziej, im bardziej limit wagi zostanie przekroczony. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni izolator IsoAcoustics pod konkretny model monitorów odsłuchowych. Pomóc w tym może specjalnie przygotowany kalkulator.

 

Studio - akcesoria Akcesoria inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > IsoAcoustics rozwiń listę sklepów

Studio

Mackie Mainstream - mały, zgrabny interfejs do streamingu
Więcej wiadomości