Wersja R44 oprogramowania wysiwyg - nowe fukcje

Wersja R44 oprogramowania wysiwyg - nowe fukcje

5 stycznia 2020, 11:27
Producent: Cast Software
Dystrybucja: LTT

Wysiwyg, jeden z z popularniejszych softów do projektowania oświetlenia, tworzenia wizualizacji oraz dokumentacji wypuścił niedawno wersję R44. Zawiera ona szereg nowych, interesujących rozwiązań jak i kilkanaście ulepszeń i aktualizacji funkcji znanych z poprzednich wersji. Poprawione zostały także błędy. Wszystko to po to, aby jeszcze bardziej poprawić komfort pracy z oprogramowaniem oraz stworzyć możliwie najbardziej realistyczne projekty.

Wersja R44 wprowadza ciekawą funkcję - Normal Mapping, która pozwala nadać powierzchniom i obiektom trójwymiarowym tekstury. Nierówności powierzchni powodują specyficzne rozkładanie się światła - tworzenie bardziej i mniej zacienionych fragmentów, tak jak w prawdziwym świecie co pozwala na uzyskanie realistycznych efektów w widoku Shaded View.

[img:3]

Kolejna nowa funkcja, dzięki której można stworzyć wierniej odwzorowaną wizualizację to Light Emission Glow. Wprowadza ona ulepszenia wizualizacji takich obiektów jak węże czy taśmy LED dzięki dodaniu specyficznej poświaty, które elementy te wytwarzają.

[img:2]

Opcja Variable Ground Smoke Edge pozwala na określanie jak rozkłada się dym - jest opcja zdefiniowania mniej lub bardziej rozmytego obrazu dymu.

[img:4]


Posiadając komputer wyposażony w 8GB video RAMu możemy skorzystać z kolejnej funkcji wysiwyg - Ultra High Image Export, która umożliwia eksport obrazu w wysokiej rozdzielczości. Minimalizuje to zjawisko aliasingu w obrazie oraz pozwala na uzyskanie bardziej zdefiniowanej wiązki światła.

[img:1]

Kolejne funkcje to Quick Rigging Tool przyspieszająca opisywanie obiektów w projekcie, dzięki niej możemy zmienić nazwę i update' ować parametry Rigging Points, tak jak z użyciem Quick Fixture Tool.

R44 może też pochwalić się zwiększoną kompatybilnością z urządzeniami Black Magic Design, które są wykrywane automatycznie przez oprogramowanie oraz funkcją gITF FILE SUPPORT - możliwością importowania plików w formacie GL Transmission.

Biblioteka urządzeń w nowym wydaniu wysiwyg została uzupełniona o nowe wersje, a także wersje beta części istniejących.

R44 prowadza także opcję autoupdate, która automatycznie sprawdza czy są dostępne nakładki na błędy w obecnym oprogramowaniu i pobiera je. Warto wspomnieć jednak, że nowe wersje programu, jak nadchodząca R45 wciąż wymagają ręcznego pobrania.

więcej: cast-soft.com
Ruchome głowy Sterowniki Reflektory

Gdzie kupić?

Cast Software

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Sklepy muzyczne > Cast Software rozwiń listę sklepów

HiFi

Premiery oświetleniowe ETC - relacja z P.S. TEATR "Open Day"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz