Ciekawe instalacje: Systemy Meyer Sound LYON w Caesars Palace w Las Vegas

Ciekawe instalacje: Systemy Meyer Sound LYON w Caesars Palace w Las Vegas

13 stycznia 2020, 11:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Po letniej przerwie, którą spowodowane były prace nad znaczącymi ulepszeniami technicznymi i projektowymi, Colosseum w Caesars Palace zostało ponownie uruchomione we wrześniu, aby zapowiedzieć nową erę podczas najważniejszej prezentacji muzycznej w Las Vegas. Pierwotnie ukończony w 2003 roku, kiedy to miała miejsce rekordowa premiera Céline Dion „A New Day”.

Od samego początku Colosseum polegało na systemach wzmacniających Meyer Sound dostarczanych i instalowanych przez Solotech, światowego lidera w zakresie rozwiązań i usług AV. Podczas modernizacji wybór padł również na niezawodne produkty Meyer, a konkretnie serię LEO.

 

[img:1]

 

Keith Wright z Specialists Production z Las Vegas (PSLV), który reprezentował Caesars Entertainment jako konsultant projektowy, był w pełni świadomy historycznego sukcesu The Colosseum.

 

Meyer i Solotech znakomicie sprawdzili się przez ostatnie 16 lat. Oni znają to pomieszczenie lepiej niż ktokolwiek inny i dlatego ich wsparcie jest, było i będzie niezrównane.

Keith Wright - Specialists Production

 

[img:2]

 

Ogólny projekt scenografii i AV został ponownie powierzony światowej sławy projektantom teatru montrealskiego Sceno Plus, ale Wright nadzorował specyfikę projektowania i integracji AV. Solotech ponownie został wybrany do dostarczenia systemu dźwiękowego Meyer, tym razem również do obsługi wideo i oświetlenia. Wczesną, ale kluczową rolę w zapewnieniu udziału Solotech odegrał Francois „Frankie” Desjardins, obecnie wiceprezes firmy ds. Badań i rozwoju, który był głównym projektantem oryginalnego systemu Meyer Sound w The Colosseum.

Nowy system oparty został całkowicie na rodzinie produktów LEO. Jego podstawą są dwa grona, 16-stu elementów LYON każde z centralnym gronem 12 sztuk kolumn LEOPARD. Za niskie częstotliwości odpowiada zestaw 18 sztuk 1100-LFC i 14 900-LFC. System, w zakresie linii opóźniających i fill dopełniają cztery UPQ-D1, sześć LINA i 26 UPM-1P. Całość kontrolowana jest poprzez osiem procesorów Galileo GALAXY 816, połączonych przy pomocy sieci AVB.

 

[img:3]

 

Jednym z pierwszych artystów, którzy testowali “nowe Koloseum”, był legendarny amerykański zespół rockowy Journey, który dominował w harmonogramie przez większą część października.

Od otwarcia w 2003 roku The Colosseum przywitało prawie 10 milionów fanów. Mimo, że pomieści razem zaledwie około 4300 osób, żadne miejsce w Koloseum nie jest więcej niż 145 stóp od sceny. Obecny skład artystów rezydentów to Jerry Seinfeld, Keith Urban, Mariah Carey, Reba, Brooks & Dunn, Rod Stewart i Sting.

 

[img:4]

 

Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Dante na uczelni? - nowy pomysł Focusrite Pro
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz