Musikmesse 2020: różnorodne opcje uczestnictwa, świetny content i niższe ceny wynajmu stoisk na 40. edycji

Musikmesse 2020: różnorodne opcje uczestnictwa, świetny content i niższe ceny wynajmu stoisk na 40. edycji

27 stycznia 2020, 12:00

Musikmesse - międzynarodowe spotkanie pełne biznesu, emocji i inspiracji, od 1 do 4 kwietnia 2020 roku obchodzi swoje 40. urodziny. Kolejna edycja największych w Europie targów branży muzycznej odbędzie się od środy do soboty, czyli w najbardziej optymalne dni.

Podczas niej dostępne będą różnorodne opcje, zapewniające możliwość doskonałej prezentacji targowej, a także oferty specjalne dla zwiedzających korporacyjnych i prywatnych. Dzięki temu firmy będą miały możliwość dotarcia do wszystkich istotnych grup docelowych klientów. Ponadto Messe Frankfurt bierze pod uwagę potrzeby branży, oferując niższe ceny powierzchni wystawienniczej.

 

 

Podobnie jak poprzednie edycje, Musikmesse 2020 stworzy najlepsze warunki do profesjonalnej wymiany pomysłów i informacji.W związku z tym pierwsze dwa dni (środa i czwartek, 1 i 2 kwietnia) są poświęcone odwiedzającym branżowym. W piątek i sobotę akcent się przesuwa – pojawią się specjalne bilety dla osób prywatnych. W te dwa dni odbędzie się druga edycja Musikmesse Plaza, dodatkowej atrakcji w postaci pop-up market, na którym melomani mogą nie tylko kupić instrumenty, płyty i produkty lifestyle’owe, ale również skorzystać z wypełnionego po brzegi programu rozrywkowego. W piątek i sobotę w Centrum Targowo-Wystawienniczym we Frankfurcie odbędzie się również po raz pierwszy spotkanie społeczności „Home of Drums”. Wydarzenie to łączy prezentacje produktów kluczowych firm z sektora perkusyjnego z transferem wiedzy, networkingiem i występami znanych perkusistów. Festiwal Musikmesse również obchodzi swoją rocznicę! Podczas piątej edycji, od 31 marca do 4 kwietnia, będzie miejscem najlepszych koncertów w Centrum Wystawienniczym i w całym Frankfurcie, a także umożliwi firmom zaprezentowanie swoich artystów i marek.

 

[img:5]

Michael Biwer

Group Show Director w Messe Frankfurt Exhibition GmbH

 

40. urodziny Musikmesse to cztery dekady partnerstwa między Messe Frankfurt i międzynarodowym sektorem muzycznym. A rok 2020 to ważny krok w rozwoju targów. Tworzymy holistyczne wydarzenie, które ma aktywizować wszystkich uczestników łańcucha wartości – od producentów instrumentów muzycznych po organizatorów koncertów, od sprzedawców detalicznych po melomanów, od doświadczonych ekspertów po nowicjuszy. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stawiamy na wartościowe treści, które powstają we współpracy z naszymi wystawcami, organizatorami z dziedziny edukacji i badań, think tankami i liderami innowacji

 

Jednym z głównych celów koncepcji Musikmesse 2020 jest zapewnienie miejsca na targach firmom wszystkich rozmiarów i ze wszystkich segmentów. Wśród firm, które już zarejestrowały się na wystawę Musikmesse są i międzynarodowi kluczowi gracze, i mali producenci czy nieznani mistrzowie: AER Music, APC Instrumentos, Aquila Corde, Arnold Stölzel, Beltuna, Bosporus Cymbals, C.A.Götz, Cooperfisa, D'Addario, Dörfler, Enrique Keller, Franz Sandner, Godin, Hal Leonard, Kawai, Miraphone, Music Distribution Services, Musictech, PetzKolphonium, Pirastro, Saga Musical Instruments, Schilke, Suzuki i Thomastik Infeld. Dodatkowo na wydarzeniu „Home of Drums” pojawi się wiele ważnych marek z sektora perkusyjnego, takich jak DW, GEWA, Gibraltar, Gretsch, Latin Percussion, Mapex, Millenium, Natal, Paiste, PDP, Pearl, Protection Racket, Remo, Roland, Sabian, Sonor, Toca Percussion, Vic Firth, Yamaha, Zildjian i Zultan.

 

[img:1]

 

Tak jak poprzednio, Musikmesse odbędzie się we wschodniej części Centrum Targowo-Wystawienniczego we Frankfurcie, a punktem centralnym targów będzie hala 3. W hali 3.0 zostaną zaprezentowane nowe produkty: fortepiany, organy elektryczne, bębny, instrumenty uderzane, gitary elektryczne i basowe oraz instrumenty dęte drewniane i blaszane. Hala 3.1 to gitary akustyczne, instrumenty smyczkowe i harmonijki, a także wydawnictwa i stowarzyszenia.

Dodatkowo do tej hali wprowadzony zostanie obszar networkingowo-edukacyjny, czyli centralna platforma profesjonalnych spotkań i rozwoju umiejętności. W tej części będzie można wziąć udział w specjalistycznych wykładach na temat handlu muzycznego i marketingu (Networking Forum), jak i edukacji muzycznej, muzykoterapii i polityki kulturalnej (Education Forum). Ponadto uczestnicy targów znajdą tu stylową przestrzeń do profesjonalnej Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce ul. Bohdanowicza 21 lok. 21 02 – 127 Warszawa wymiany doświadczeń z partnerami biznesowymi, prelegentami i ekspertami branżowymi. Firmy, które chcą wziąć udział w targach w taki sposób i nie prezentować żadnych produktów, mogą skorzystać z atrakcyjnego cenowo pakietu stoisk wystawienniczych w obszarze networkingu i edukacji. Dodatkowo Messe Frankfurt oferuje różnorodne pakiety all-inclusive, zawierające w pełni wyposażone stoiska wystawiennicze w halach. W ten sposób małe firmy i firmy rozpoczynające działalność mogą wziąć udział w targach przy niskich kosztach i minimalnym wysiłku organizacyjnym.

 

[img:2]

 

Messe Frankfurt kontynuuje jeszcze jedną udaną innowację wprowadzoną na Musikmesse 2019: Circle Stages. Przez wszystkie cztery dni zwiedzający mogą wziąć udział w wypełnionym po brzegi programie warsztatów, pokazów produktów i występów na żywo, zorganizowanych we współpracy z wystawcami. Okrągłe sceny z ultranowoczesną technologią eventową znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie przestrzeni wystawienniczych w halach 3.0 i 3.1.Zapraszamy również wystawców do udziału w programie Festival Arena [Areny Festiwalowej] na zewnątrz – jest to okazja do bezpośredniego zwrócenia uwagi na swoją markę.

W ostatnich latach Musikmesse otwiera się na coraz to nowe obszary tematyczne i będzie nadal podążał w tym kierunku w roku 2020. Oprócz prezentacji nowych produktów filarami wydarzenia są: edukacja muzyczna, muzykoterapia i marketing muzyczny. Wśród najważniejszych atrakcji nadchodzących targów Musikmesse znajdą się:

 

 • European Songwriting Awards: finał na żywo w Musikmesse
 • Frankfurt Music Prize dla wybitnych osobowości ze świata muzyki
 • German Musical Instrument Award z ceremonią wręczenia nagród
 • International Vintage Show: gitary z tradycją i historią
 • Music Tech Fest: laboratorium innowacji dla kreatywnych programistów
 • Music4Kids: obszar promocyjny oferujący młodym ludziom pomoc w pierwszych krokach w muzyce
 • Musikmesse Campus: eksperckie szkolenia dla profesjonalistów przyszłości
 • Musikmesse International Press Award dla najlepszych produktów roku
 • Konkurs „Nowe instrumenty w terapii” (New Therapy Instruments) dla międzynarodowych producentów instrumentów muzycznych, terapeutów i artystów
 • SchoolJam: Musikmesse szuka najlepszego zespołu szkolnego w Niemczech
 • Konferencja School Music: wykłady specjalnie dla nauczycieli muzyki

 

[img:3]

 

Musikmesse Plaza: pop-up market 3 i 4 kwietnia 2020 r.

Treści dla zorientowanej na doświadczenie grupy docelowej B2C (muzyków, kolekcjonerów, miłośników instrumentów, fanów i nowicjuszy sceny muzycznej) na Messe Frankfurt można znaleźć pod hasłem Musikmesse Plaza. Po udanej inauguracji jako samodzielna impreza w 2019 roku kolejna dwudniowa edycja Musikmesse Plaza odbędzie się równocześnie z targami.

Sercem Musikmesse Plaza jest pop-up market w hali 4.1, gdzie dostawcy mogą sprzedawać swoje produkty bezpośrednio konsumentom. Ponadto zwiedzający mogą liczyć na rozbudowany program imprez na świeżym powietrzu. Miłośnicy muzyki odkryją wiele skarbów na giełdzie winyli i płyt. Specjalna wystawa International Vintage Show w piątek i sobotę będzie obejmować rozszerzony program: warsztaty firm Fender i Gibson, Vintage Guitar Party z niemieckim gitarzystą Thomasem Blugiem jako dyrektorem muzycznym i inne atrakcje. Dodatkowo dla rodzin z dziećmi na Musikmesse Plaza będzie otwarta strefa Music4Kids.

Również podczas Musikmesse Plaza międzynarodowa branża perkusyjna organizuje innowacyjne spotkanie dla perkusistów z całego świata: Home of Drums (Forum.0, Forum.1). To świetna okazja dla producentów i muzyków do wymiany doświadczeń i praktycznych pomysłów. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z nowościami najlepszych marek, a ponadto wypróbować i porównać instrumenty różnych producentów na stacjach testowych podzielonych na kategorie. Wielu wystawców weźmie bezpośredni udział w wydarzeniach i warsztatach lub zaprosi do tego swoich artystów, dzięki czemu impreza stanie się prawdziwym placem zabaw dla perkusistów. Towarzysząca platforma internetowa homeofdrums.com otwiera przed miłośnikami bębnów możliwości networkingu, udziału w lekcjach wideo ze znanymi artystami oraz śledzenia na bieżąco najnowszych wiadomości z tego wydarzenia.

 

[img:4]

 

Festiwal Musikmesse: najważniejsze wydarzenia kulturalne i muzyczne we Frankfurcie, 31 marca - 4 kwietnia 2020 r.

Edycja 2019 ustanowiła nowy rekord: ponad 100 koncertów w około 60 lokalizacjach, więc bardzo cieszymy się na piąty festiwal Musikmesse. Również w tym roku będzie on oferował wiele wspaniałych koncertów w mieście oraz wyjątkowe atrakcje w Centrum Targowo-Wystawienniczym we Frankfurcie.

Oznacza to, że firmy mają praktycznie nieograniczone możliwości dotarcia do grupy docelowej miłośników muzyki w miastach i promowania swoich marek. Messe Frankfurt chętnie pomoże zorganizować wydarzenie w Centrum Wystawienniczym lub w jednym z klubów biorących udział w imprezie, czy też skontaktować się z lokalnym organizatorem. Oczywiście firmy mogą również występować jako sponsorzy wydarzeń i scen.

Odwiedzający Musikmesse otrzymają na czas Festiwalu opaskę na rękę, która umożliwi im udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatnie lub po obniżonej cenie.

 

Media społecznościowe:

 

 

Gitary Miksery DJ Perkusjonalia Monitory studyjne

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości