50 lat Yamaha Pro Audio!

22 stycznia 2020, 11:00
więcej info: Yamaha Commercial Audio

Chyba nie ma na świecie człowieka, który chociażby raz w swoim życiu nie usłyszał słowa “Yamaha”. Ten legendarny już producent posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów z wielu dziedzin. Jedną z nich jest Pro Audio, w której jest jednym z światowych liderów - począwszy od profesjonalnych systemów nagłośnieniowych, konsolety po kompletne systemy instalacyjne. I tak już od 50 lat.

Wszystko zaczęło się w 1969 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały systemy nagłośnienia wokalu VA120 i VA120, które były jednocześnie pierwszymi urządzeniami pro audio w ofercie producenta. Każdy z nich składał się z miksera i aktywnych kolumn, odzwierciedlając ówczesny sposób nagłaśniania muzyki granej na żywo w kameralnych i średniej wielkości salach, kiedy to wokale były wzmacniane niezależnie od innych instrumentów.

 

[img:1]
Yamaha VA120 Vocal Amp System

 

W większych obiektach, duże systemy PA dla nagłośnienia wielu instrumentów stawały się koniecznością, co w roku 1974 poskutkowało premierą konsolety PM1000. Jako jeden z pierwszych profesjonalnych mikserów w historii, PM1000 stał się standardem branżowym i ostatecznie zainicjował całą serię konsolet PM, które do dziś definiują najnowocześniejsze rozwiązania.

 

[img:4]

Yamaha PM1000

 

Na początku lat osiemdziesiątych, Yamaha założyła grupę badawczą cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP). Jej zadaniem było opracowywanie technologii cyfrowych, które oddawałyby charakterystykę dźwięku analogowego jednocześnie rewolucjonizując styl miksowania. Jednym z rezultatów było opracowanie własnych układów scalonych LSI, które początkowo były używane w cyfrowych efektach pogłosowych REV1 (1983) i multi-efektach SPX90 (1986). Stały się one też podstawą pierwszego cyfrowego miksera Yamaha DMP7 (1987) i ostatecznie, pierwszej w historii, profesjonalnej cyfrowej konsolety mikserskiej Yamaha PM1D (2001).

 

[img:2]

 

W rezultacie owych innowacji, Yamaha Pro Audio obejmuje obecnie szeroki wachlarz zastosowań, od nagłośnienia live po teatry i instalacje komercyjne. A wszystko to przy pomocy własnego asortymentu konsolet mikserskich, wzmacniaczy mocy, głośników, procesorów i systemów dźwięku przestrzennego.

Oczywistym jest, że aby zapewnić sukces i rozwój, niemal każda szanująca się firma musi opierać się na opinii klientów. Nie inaczej jest w przypadku Yamahy, która nieustannie rozwija i udoskonala swoje produkty bazując na sugestiach użytkowników. To właśnie oni czynnie tworzyli i ciągle tworzą najlepsze rozwiązania AV wraz z inżynierami japońskiego producenta.

Z naszej strony życzymy kolejnych 50 lat owocnych w rewolucyjne produkty i niespotykane wcześniej innowacje.

 

[img:3]

Miksery

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

ISE'20: SL Digital Wireless - Wielokanałowy odbiornik Sennheiser
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz