PREMIERA: DiGiCo prezentuje konsoletę Quantum338 [Video]

PREMIERA: DiGiCo prezentuje konsoletę Quantum338 [Video]

20 stycznia 2020, 12:00
Producent: DiGiCo
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o NAMM

Na Targach NAMM 2020 DiGiCo prezentuje najnowszą konsoletę z serii Quantum, zupełnie nowe Quantum338. Podobnie jak Quantum7 i Quantum5, Quantum338 stanowi olbrzymi skok naprzód pod względem funkcjonalności i możliwości połączeń. Zawiera imponujące nowe rozwiązania konstrukcyjne, które oferują najwyższą elastyczność, a wszystko przy takiej samej szybkości działania, do której przyzwyczajeni są użytkownicy Quantum, w konsolecie o mniejszym formacie.

 

 

Quantum338 to konsoleta nowej generacji, która działa w synergii z naszym Quantum Engine. Skoncentrowaliśmy się w naszym zespole badawczo-rozwojowym na potrzebach użytkowników, ucząc się przez ostatnie 20 lat, jak łączyć nową funkcjonalność z tradycyjnym podejściem do miksu.

Michael Aitchison - starszy inżynier d/s elektroniki w DiGiCo

 

[img:1]

 

Quantum338 jest oparty na układach FPGA siódmej generacji i oferuje 128 kanałów wejściowych z 64 szynami wyjściowymi i matrycą 24 x 24, wszystkie z pełnym przetwarzaniem kanałów tzn. korekcja dynamiczna, kompresja wielopasmowa oraz DiGiTube Charakterystyczny nowy, ciemny interfejs graficzny i trzy, zupełnie nowe 17-calowe, dotykowe ekrany o jasności 1000 nitów, wyświetlają: ekran SD, meter bridge w górnej części oraz po lewej, dotykowe przyciski szybkiego wyboru na każdym ekranie. Istnieje również 70 indywidualnych wyświetlaczy kanałów TFT, a powierzchnia robocza zawiera 38 czułych na dotyk tłumików o długości 100 mm umieszczonych w trzech blokach po 12 tłumików, a także dwa dedykowane tłumiki przypisywane przez użytkownika, każdy z funkcją wysokiej rozdzielczości pomiaru wysterowania.

Nowy wymiar jakości dźwięku zapewnią standardowo wbudowane w konsolecie Quantum338, 32-bitowe przedwzmacniacze wejściowe „Ultimate Stadius”, wraz z sześcioma pojedynczymi lub trzema redundantnymi połączeniami MADI, dwoma gniazdami kart rozszerzających w formacie DMI i wbudowanym interfejsem UB MADI na złączu USB do rejestracji, odtwarzania oraz wirtualnych prób.

 

[img:3]

[img:4]

 

Nowe – zintegrowane (nie wymagające zajmowania insertów) we wnętrzu konsolety, wtyczki Mustard Processing, Spice Rack, Nodal Processing oraz funkcja True Solo, wprowadzone na rynek w ubiegłym roku dla Quantum 7, są również standardem w Quantum338, i nie wymagają żadnych zewnętrznych urządzeń, dając ogromne możliwości kreacji brzmień.

Mustard Processing to potężny zestaw modułów przetwarzania na kanałach, które działają równolegle ze standardową obsługą kanałów w systemie Quantum. Każdy procesor Mustard zapewnia wybór dwóch symulatorów przedwzmacniacza, czteropasmowego korektora (w tym filtrów all-pass), czterech różnych kompresorów w stylu „butikowym” z możliwością kompresji równoległej i bramkę/ducker. Quantum338 jest wyposażony w 36 mono procesorów Mustard, które można stosować zarówno dla kanałów wejściowych, jak i wyjściowych.

 

[img:2]

 

Tymczasem Spice Rack obsługuje natywne opcje przetwarzania FPGA w stylu wtyczek, umożliwiając zbudowanie racka z maksymalnie ośmioma procesorami stereo. Pierwszym z nich jest Chilli 6 - sześciopasmowy kompresor, który pozwala na pełną kontrolę wszystkich parametrów, w tym unikatową, opatentowaną przez DiGiCo „kontrolę kształtu”, co oznacza, że Chilli 6 jest idealny do precyzyjnej korekcji wokalu i instrumentów, a także kontroli nad spektrum częstotliwości.

 

Cała architektura systemu jest nowa i ekscytująca. W skrócie, poprawiliśmy przejrzystość dźwięku, dostarczyliśmy więcej zabawek audio, większe, jaśniejsze wielodotykowe ekrany PCAP, lepszą stronę wizualną interfejsu i zupełnie nową architekturę powierzchni roboczych!

Austin Freshwater - dyrektor generalny DiGiCo

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 

Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Premiery oświetleniowe ETC - relacja z P.S. TEATR "Open Day"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz