NAMM'20: Sennheiser HD 25 LIGHT oraz rozwiązania do studia i na scenę

NAMM'20: Sennheiser HD 25 LIGHT oraz rozwiązania do studia i na scenę

31 stycznia 2020, 13:49
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o NAMM

Na targach NAMM 2020 firma Sennheiser pokazała najnowsze produkty audio dla doświadczonych profesjonalistów oraz osób rozpoczynających działalność w branży muzycznej.

Wśród nowości, które zostały zaprezentowane przez Sennheisera, znalazły się słuchawki HD 25 LIGHT, nowy prototypowy mikrofon, zaprojektowany z myślą o artystach występujących na głośnej scenie oraz nowy tryb pracy Link Density Mode dla profesjonalnej serii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000.

 

 

HD 25 Light - klasyczny dźwięk w minimalistycznej konstrukcji

Od ponad 30 lat słuchawki Sennheiser HD 25 są wybierane przez profesjonalistów do monitorowania, nagrywania w terenie i miksowania muzyki. Teraz niemiecki producent wprowadza na rynek zupełnie nową wersję HD 25 LIGHT, która po raz pierwszy łączy w sobie charakterystykę dźwiękową oryginału z uproszczoną konstrukcją pałąka. Oferując tę samą wysoką jakość dźwięku co kultowy klasyk, nowe słuchawki są podstawowym modelem linii HD 25.

 

[img:1]

 

HD 25 są używane przez DJ-ów na całym świecie. Są także standardem branżowym dla inżynierów dźwięku, pracujących w terenie oraz w produkcjach filmowych i wideo. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu o tej samej nazwie, nowe słuchawki HD 25 LIGHT mają oryginalne przetworniki HD 25. Minimalistyczna konstrukcja pałąka czyni z nich świetną, tańszą alternatywę dla standardowych słuchawek HD 25 z dzielonym pałąkiem i obrotową słuchawką.

Jannik Schentek - Product Manager w Sennheiser

 

Zamknięte HD 25 LIGHT doskonale radzą sobie z wysokim poziomem ciśnienia akustycznego, co sprawia, że świetnie nadają się do stosowania w środowiskach o wysokim poziomie hałasu. Słuchawki są wyposażone w dwustronny odłączany kabel o długości 1.5 m. W zestawie znajduje się także nakręcany adapter jack (1/8" na 1/4", 3.5 mm na 6.3 mm). HD 25 LIGHT będą dostępne w katalogowej cenie detalicznej 429 złotych.

 

[img:7]

[img:8]

 

Nowy tryb Link Density Mode dla serii Digital 6000

W sytuacji coraz bardziej kurczącego się widma częstotliwości radiowych UHF, dostępnego dla sektora zajmującego się produkcją widowisk i wydarzeń specjalnych, firma Sennheiser w swojej serii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000 wprowadza nowy tryb pracy „Link Density Mode”. Link Density (LD) zwiększa liczbę kanałów, które mogą funkcjonować w zatłoczonych środowiskach częstotliwości radiowych (RF). Podczas gdy standardowy tryb Long Range systemu Digital 6000 działa z odstępami pomiędzy kanałami co 400 kHz w celu zapewnienia najlepszej jakości dźwięku i wydajności RF, tryb LD używa połowy tego odstępu tj. 200 kHz.

 

[img:9]

 

Praktycznie wszędzie na całym świecie firmy produkcyjne, teatry oraz koncertujący artyści i ich inżynierowie dźwięku spotykają się z bardzo ograniczonym widmem UHF, którego niedostatek trudno zrekompensować. Oferując tryb Link Density w serii Digital 6000 zapewniamy większą swobodę profesjonalistom, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego spektrum częstotliwości, które jest szczególne potrzebne podczas tego typu produkcji.

Tom Vollmers - menedżer profesjonalnego portfolio firmy SennheiserZa trybem LD kryje się nowy kodek Sennheiser Performance Audio Codec (SePAC), który został opracowany przez zespół programistów firmy Sennheiser w celu uzyskania nowej jakości równowagi między liczbą kanałów z jednej strony a wydajnością RF oraz audio z drugiej.

 

[img:4]

 

W różnego typu działaniach produkcyjnych tryb LD zapewnia wybór, który dotychczas nie był dostępny. Użytkownicy mogą teraz zwiększyć liczbę kanałów akceptując niewielkie kompromisy w charakterystyce częstotliwościowej audio oraz zasięgu RF. Może to być dobre rozwiązanie w przypadku aplikacji, gdzie do dyspozycji jest bardzo ograniczone widmo radiowe.

Tom Vollmers - menedżer profesjonalnego portfolio firmy Sennheiser

 

Użytkownicy otrzymają dostęp do nowego trybu LD po dokonaniu bezpłatnej aktualizacji firmware’u, którego nowa wersja jest dostępna na stronie internetowej www.sennheiser.com/download. Będzie można go używać we wszystkich dostępnych na rynku systemach Digital 6000 z wyjątkiem odbiornika nakamerowego EK 6042, który nie będzie obsługiwać trybu LD.

 

[img:6]

 
więcej: sennheiser.pl
Mikrofony Systemy bezprzewodowe Słuchawki Słuchawki konsumenckie Kompaktowe do muzyki

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Audient udostępnił materiały edukacyjne online
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz