Cymatic Audio uTrack24 na koncercie The Chemical Brothers

Cymatic Audio uTrack24 na koncercie The Chemical Brothers

4 lutego 2020, 08:00
Producent: Cymatic Audio

The Chemical Brothers to już klasyka muzyki elektronicznej. Brytyjski duet sprawnie porusza się po różnych gatunkach, bazując na techno i trip hopie. Zespół zabiera na scenę więcej sprzętu niż niejedna osoba chciałaby mieć w swoim studio. Na sceniczne stanowiska producentów składa się kilkadziesiąt racków keyboardów, syntezatorów, maszyn perkusyjnych i efektów. A Rowlands i Simons podczas koncertów stoją pośrodku i operują urządzeniami jak dwaj szaleni naukowcy.

Człowiekiem odpowiedzialnym za to, żeby ten wielki, ekscentryczny zestaw sprzętu działał bez żadnych problemów, jest Matt Cox, który pracował również jako technik, programista i projektant systemów dla takich zespołów jak Goldfrapp, Hot Chip, Prodigy i Kaiser Chiefs. Cox rozpoczął swoją przygodę z branżą muzyczną dość niestandardowo – od pracy w radiu w armii. To tam nauczył się podstaw elektroniki. Jego fascynacja muzyką elektroniczną sprawiła, że po wyjściu z armii poszedł na kurs realizacji dźwięku w Manchesterze i rozpoczął pierwszą pracę w studio.

 

[img:1]

 

Dzisiaj Matt jest cenionym inżynierem. W The Chemical Brothers dba, by wszystkie analogowe i cyfrowe urządzenia używane na scenie były ze sobą poprawnie spięte i zsynchronizowane, a także by współpracowały z oprogramowaniem Ableton oraz Logic. Jednym z urządzeń, jakie Matt wybrał na trasę zespołu jest uTrack24 od Cymatic Audio.

 

Ostatnio rejestruję koncerty Chemical Brothers przy użyciu uTrack24. Setup i instalacja urządzenia były bardzo proste, a intuicyjna obsługa uTrack24 pozwala na szybkie nagrywanie. Funkcjonalność umożliwiająca dodawanie markerów w locie jest szczególnie użyteczna – pozwala na łatwą nawigację i odnajdowanie utworów, co jest podstawowym wymaganiem podczas takiego show jak koncerty The Chemical Brothers.

Matt Cox

 

[img:2]

 

Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

Cymatic Audio Cymatic Audio www.cymaticaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Studio

Hollywoodzkie studio marzeń z nowymi monitorami Meyer Sound
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz