NAMM'20: Motu M2 i M4 - nowe interfejsy audio z oprogramowaniem do rejestracji (DAW).

NAMM'20: Motu M2 i M4 - nowe interfejsy audio z oprogramowaniem do rejestracji (DAW).

28 stycznia 2020, 13:00
Producent: Motu
Dystrybucja: LAUDA AUDIO NAMM

Interfejsy audio to tak obszerny temat, że praktycznie nieustannie w ich temacie dzieje się coś nowego. Innowacyjne technologie wkraczają na ich pokłady, a producenci projektują coraz mniejsze, lecz jeszcze bardziej wydajne urządzenia. Nie inaczej było w tym roku na stanowisku firmy MOTU, która zaprezentowała dwa nowe interfejsy audio modele M2 i M4, które jak słusznie się domyślacie są dwu i czterokanałowe. 

Motu M2 i M4

M2 i M4, bo tak się nazywają, to kompaktowe interfejsy dźwiękowe, dedykowane dla osób ceniących sobie doskonałe brzmienie i ekstremalną kompaktowość. Wbudowane przedwzmacniacze wraz z legendarnymi układami DAC ESS Sabre32 Ultra zapewniają niebanalny zakres dynamiki na poziomie 120 dB i szumy własne w granicach -129 dBu EIN.

 

 

W tym miejscu warto wspomnieć, że konwertery ESS zazwyczaj instalowane są w dużo droższych produktach z górnej półki, a w przypadku MOTU napędzają też wyjście słuchawkowe. Dzięki temu producent jest w stanie zapewnić ultra-niską latencję Round Trip (od wejścia do wyjścia) mierzoną w 2.5 ms (przy rozdzielczości 96 kHz / 32 bit). Interfejsy łączą się z komputerem przy pomocy złącza USB-C i pobierają także z niego zasilanie. Pozwala one również na pracę typu plug-and-play zarówno z komputerami Mac, Windows oraz urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie iOS.

Ciekawą opcją jest wbudowany, w pełni kolorowy wyświetlacz LCD, który w czasie rzeczywistym pokazuje użytkownikowi poziomy we/wy. Oprócz tego do interfejsu dołączony jest pakiet oprogramowania MOTU Performer Lite, Ableton Live Lite oraz zestaw wirtualnych instrumentów i sampli.

 

[img:1]

[img:2]

 

Specyfikacja techniczna interfejsów Motu M2 oraz Motu M4: 

 
  • 2 / 4 wejścia (w zależności od modelu) mikrofonowo-liniowe (z możliwością podłączenia instrumentu),

  • 2 / 4 wyjścia (w zależności od modelu) RCA,

  • Wyjście słuchawkowe,

  • Wejście i wyjście MIDI,

  • Zasilanie phantom 48V,

  • Praca w rozdzielczości od 44.1 do 192 kHz,

  • Zakres dynamiki 120 dB,

  • Szumy własne przedwzmacniaczy mikrofonowych -129 dBu EIN,

  • Zasilanie i komunikacja z komputerem przy pomocy USB-C.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 
więcej: motu.com
Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Motu rozwiń listę sklepów

(prawie) wszystko o konsolecie DiGiCo Quantum 338 [live]
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz