NAMM'20: Nowości od Gretsch, DW i PDP prosto z targów w USA

NAMM'20: Nowości od Gretsch, DW i PDP prosto z targów w USA

3 marca 2020, 12:00

DW, PDP oraz Gretsch to czołowe marki produkujące instrumenty perkusyjne i szerokiej gamy akcesoria. Zestaw na rocznicę 20 lecia od PDP, werble od DW i odnowione zestawy od Gretsch'a to tylko niektóre nowości zaprezentowane przez wyżej wymienione firmy na tegorocznych NAMM

Zestaw wyprodukowany z okazji 20-lecia PDP został zbudowany z 7-warstw klonu europejskiego i jest dostępny w rozmiarach:

  • Tomy: 10 × 8, 12 × 9
  • Floortom: 16 × 14
  • Bęben basowy: 22 × 18

 

Uzupełnieniem zestawu jest werbel, który składa się z 10-warstw klonu europejskiego, a jego wymiary to 14 × 6.5 cali. Na bębnach zastosowano przepiękne wykończenie - matowa czerń z połyskującym czarnym paskiem po środku. Osprzęt został wykończony na kolor typu zabytkowy brąz, co nadaje mu naprawdę nietuzinkowy charakter.

 

[img:2]

 

DW Collectors Pi 

Nowe werble od DW z serii Collectors zostały oznaczone jako model Pi. Oba werble są o głębokości typowej dla werbli piccolo, a na dokładną głębokość wskazuje oznaczenie modelu - 3.14". Werble są naprawdę głośne oraz posiadają szerszy zakres strojenia niż zakładano. 

 

[img:3]

 

Gretsch River Cypress Limited Edition 

Nowością na tegorocznym NAMM od firmy Gretsch był egzotyczny zestaw River Cypress Limited Edition. Ilość zestawów jest mocno ograniczona ze względu na sposób produkcji. Każdy korpus został wykończony fornirem z drewna, który był zanurzony przez 60-150 lat na dnie rzeki Pee Dee River w Południowej Karolinie znajdującej się 120 mil od fabryki Gretscha. Wolno rosnący gatunek korzystał z minerałów w rzece, nadając mu szarą patynę. Zewnętrza strona każdego bębna jest ręcznie natryskiwana bezbarwnym lakierem nitro-celulozowym, a wnętrze pokryte jest srebrnym uszczelniaczem firmy Gretsch.

 

[img:4]

 

Tylko 60 zestawów będzie wypuszczonych na rynek, każdy posiadający standardowe wyposażenie, która zawiera charakterystyczne odlewane obręcze Gretscha oraz naciągi Gretsch Permatone firmy Remo. Zestaw będzie dostępny w 2 konfiguracjach:

 

  • 22″x16″, 12″x8″, 16″x16″, 14″x6.5″ 
  • 18″x14″, 12″x8″, 14″x14″, 14″x5″

 

 

Gretsch Catalina Special Edition

Pozostając przy firmie Gretsch warto wspomnieć o zestawie Catalina Special Edition dostępnym w nowej wersji Walnut Burst Gloss

 

[img:8]

 

Korpusy bębnów to 7-warstwowa konstrukcja z orzecha i klonu co ma zapewnić ciepłe, odpowiednio rezonujące brzmienie. Wnętrze korpusów, które wykonano z naturalnego drewna odpowiednio uszczelniono, aby zagwarantować im odpowiednią dożywotnią ochronę. Dodatkowo znajdziemy tam specjalną etykietę określającą rok produkcji i gatunki użytego drewna, a zestaw będzie dostępny w dwóch konfiguracjach:

 

  • 18x14 bęben basowy, 12x8 rack tom, 14×14 floor tom, 14x5.5 werbel 
  • 22x14 bęben basowy, 12x8 rack tom, 14×14 floor tom, 16×16 floor tom, 14x6.5 werbel

 

PDP New Yorker

PDP oprócz zestawu stworzonego z okazji 20 lecia pokazało również nową odsłonę zestawów New Yorker. Nowa odsłona zawiera bęben basowy o rozmiarze 16x14, tom 10x8, floor tom 13x12 oraz werbel 14x5Zestawy PDP New Yorker mają ciepłe, pełne tony, dzięki zastosowaniu topoli. Lekkie zaczepy Teardrop Mini-Turret sprawiają, że są lekkie i przyjazne w podróży.

 

[img:7]

 

Akustyczne Zestawy perkusyjne
Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz