NAMM'20: Unikatowe werble od firmy Dixon

NAMM'20: Unikatowe werble od firmy Dixon

12 lutego 2020, 10:00
Producent: Dixon
Dystrybucja: Music Info SoundTrade NAMM

Powstała w 1979 roku firma zajmuje się produkcją zestawów perkusyjnych, różnego rodzaju akcesoriów perkusyjnych oraz hardware'u. Na tegorocznych targach NAMM w Kalifornii zaprezentowali ciekawe wykończenia swoich werbli. Instrumenty wykonywane w taki sposób, są naprawdę unikalne.

 

 

W obecnym roku firma Dixon głównie stawia na mobilność oraz innowacyjność. Rezultatem tych działań są zarówno małe zestawy typu Little Rommer czy też specjalny pokrowiec, który ułatwia odpowiednie przechowywanie akcesoriów perkusyjnych - Drummer's Pouch. Niedawno też postanowili dokonać odświeżenia swojego logotypu.

 

[img:1]

 

Nowe logo wydaje się bardziej minimalistyczne oraz eleganckie niż jego poprzednik. Zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający odczytanie z niego pełnej nazwy firmy. Minimalizm nie jest jednak na pierwszym miejscu w kontekście ilości warstw drewna w ich instrumentach. Firma zaprezentowała werbel wykonany z jesionu o wymiarach 14 x 6.5. Do jego produkcji użyto sklejki o łącznej grubości 40 mm co ułatwia jego strojenie zarówno w wysokim jak i niskim rejestrze. 

 

[img:7]

 

Dixon Celestial Black Burst

Dixon nie zapomina również o swojej bardziej klasycznej ofercie werbli. Model Celestial Black Burst  - 14 x 6.5 został wykonany z 7 warstw jesionu. Dodatkowo jego korpus został wzmocniony ringami, które poprawiają sound. Dźwięk tego instrumentu na pewno przypadnie do gustu tym, którzy cenią bardziej klasyczne brzmienie.

 

[img:8]

 

W obu werblach zastosowano niespotykany na co dzień rodzaj wykończenia. Widoczne na powyższych zdjęciach "gałązki" zostały wykonane przy pomocy ładunku elektrycznego. Proces polega na podłączeniu do korpusu dwóch elektrod: dodatniej oraz ujemnej. Całość procesu prezentujemy na poniższym wideo:

 

 

Dixon Little Rommer

Zestaw Little Rommer to odpowiedź firmy na nowo powstałe potrzeby rynku. Ten mały, bardzo kompaktowy zestaw jest świetnym rozwiązaniem nie tylko jako instrumentarium do ćwiczeń, ale sprawdzi się na mniejszych koncertach. Lekka konstrukcja oraz specjalne pokrowce dołączone do zestawu umożliwią spakowanie całego setu do dwóch toreb. Little Rommer to nie tylko zestaw perkusyjny, ale także system rozwiązań:

 

[img:10]

 

[img:9]

 
więcej: playdixon.com
Zestawy perkusyjne Werble Akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Sklepy muzyczne > Dixon rozwiń listę sklepów

ISE'20: Dynacord MXE5 - nowa matryca audio do instalacji i Live
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz