NAMM'20: Nowy sygnowany werbel (Steve Gadd) oraz kompaktowy zestaw od Yamahy

NAMM'20: Nowy sygnowany werbel (Steve Gadd) oraz kompaktowy zestaw od Yamahy

10 lutego 2020, 15:00
Producent: Yamaha
Dystrybucja: NAMM

[img:6:R]W najbliższych dniach skupimy się na zaprezentowaniu nowości w ofercie firmy Yamaha w zakresie perkusji, pianin i fortepianów, a także segmencie dla gitarzystów i basistów w postaci marek ampeg oraz Line 6. Trzeba wspomnieć w tym miejscu także o tym, że Yamaha jest gospodarzem sceny muzycznej "Yamaha All Star Concert" zlokalizowanej przed wejściem głównym do targów NAMM. Co roku możemy podziwiać na scenie największe gwiazdy muzyki west coast / motown. W tym roku, pod  kierownictwem muzycznym legendarnego muzyka Nathan'a East usłyszeliśmy  takie gwiazdy jak m.in.: Kenny Loggins, Earth, Wind & Fire, Sheléa,  Mr. Talkbox.

Dziś skupimy się na części perkusyjnej, w której Yamaha zaprezentowała nowy sygnowany werbel Steve Gadd oraz kompaktowy zestaw perkusyjny Stage Custom Hip. Instrumenty zapowiadają się bardzo ciekawie. 

 

 

Yamaha Steve Gadd Signature Snare

Yamaha bardzo dawno nie włączała do swojej oferty werbli sygnowanych. Po wielu latach marka postanowiła to zmienić, co zaowocowało produkcją Steve Gadd Signature Snare.

 

„Gram na perkusji Yamaha od ponad 40 lat. Współpraca była przyjemnością i mam nadzieję, że nasze relacje będą się nadal rozwijać” - powiedział Gadd. 

 

Instrument został wykonany ze stali i ma wymiary 14x5.5. Wyposażony jest w specjalne sprężyny Steve Gadd składające się z 10 pręcików. Zastosowanie takiego rozwiązania w znaczący sposób poprawia artykulację. Aluminiowe obręcze typu die cast zostały pokryte czarnym niklem na specjalne życzenie artysyty. Na rynek polski zostało przeznaczone tylko 8 sztuk. Cztery z nich już znalazły swoich właścicieli. Sugerowana cena werbla wynosi 999 dolarów.

 

[img:1]

[img:2]

 

Yamaha Stage Custom Hip

Drugą nowością jest zestaw Stage Custom Hip. Przy pierwszym spotkaniu z instrumentem w oczy rzucają się jego niewielkie rozmiary. W skład zestawu wchodzi bęben basowy o rozmiarze 20x8, tom tom o wymiarach 10x5, floor tom 13x8 oraz werbel 13x5, a zestaw został wykonany z brzozy. Bardzo nowatorskie rozwiązanie zastosowano w floor tomie. Został on wyposażony w sprężyny perkusyjne, takie same jak w zwykłym werblu. To sprawia, że zastosowanie zestawu jest jeszcze bardziej uniwersalne. W celu poprawienia użytkowania Stage Custom Hip możliwe jest zastosowanie triggerów dzięki czemu kwestia nagłośnienia zestawu staje się jeszcze bardziej prostsza.  

Obie nowości od Yamahy powinny pojawić się w polskich sklepach już na początku marca. Nie znamy jeszcze konkretnych cen za te instrumenty.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

  
więcej: pl.yamaha.com
Akustyczne Zestawy perkusyjne Werble

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Premiery oświetleniowe ETC - relacja z P.S. TEATR "Open Day"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz