NAMM'20: Sonor - nowy werbel sygnowany przez Bennego Greba

NAMM'20: Sonor - nowy werbel sygnowany przez Bennego Greba

19 lutego 2020, 09:00
Producent: Sonor
Dystrybucja: NAMM

Seria Vinatge, AQ2 czy wreszcie nowe werble powstałe przy współpracy z niemieckim perkusistą Bennym Grebem, to tylko niektóre z instrumentów firmy Sonor obecnych podczas NAMM 2020. Nasza fotorelacja potwierdza, że ten niemiecki producent mocno stawia na najwyższą jakość wykonania. 

 

[img:1]

 

Sonor SQ2

SQ2 to jedna z najwyższych serii niemieckiej marki. Instrumenty podlegają bardzo zaawansowanej personalizacji zaczynając od wybrania dokładnych wymiarów poszczególnych bębnów, kończąc na wysokiej personalizacji wykończenia. Takie działanie sprawia, że wykonywane instrumenty są niepowtarzalne i każdy może posiadać na własność zestaw w unikalnej konfiguracji. Liczba możliwych wariantów przy projektowaniu zestawu widoczna na poniższym zdjęciu mówi sama za siebie.

 

[img:2]

 

Sonor Vintage

Sonor Vintage nawiązuje do produktów marki powstałych w latach 50. Klasyczny wygląd objawia się zarówno w lugach zastosowanych w instrumentach, jak również w okleinach mających vintage'owy charakter. Zaokrąglone krawędzie zapewniają ciepły dźwięk połączony z doskonałym rezonansem. Bębny są wykonywane w 100 procentach z drewna bukowego. 

 

[img:3]

 

Sonor AQ2

AQ2 to zestaw dla średnio zaawansowanych perkusistów wykonany w stu procentach z klonu. 7-warstwowe korpusy z klonu (4 warstwy klonu kanadyjskiego, 3 warstwy klonu chińskiego) dają bezkompromisowy, bogaty i ciepły dźwięk oraz niskie tony, a także równowagę między średnimi, a wysokimi dźwiękami. Korpusy wyposażono w nowy rodzaj mocowania tomów - Smart Mount. Pozwala to na maksymalne ograniczenie kontaktu drewnianych korpusów z metalowymi elementami. 

 

[img:4]

 

Sonor Benny Greb Signature

Sonor zaprezentował dwa nowe werble sygnowane nazwiskiem niemieckiego perkusisty: bukowy o wymiarach 13 x 5.75 oraz mosiężna wersja o takich samych wymiarach. Nowe werble Bennego Greba nawiązują swoim wyglądem do vintage'owych instrumentów. Wersja bukowa jest ulepszoną wersją swojego poprzednika, jednak mosiężna wersja jest kompletną nowością. Wyposażenie instrumentów w odróżnieniu do ich wyglądu jest bardzo nowoczesne. 

 

[img:5]

 

Werble doposażono w dwa wbudowane tłumiki: filcowy oraz wykonany z wełny owczej. Pierwszy z nich pomaga kontrolować wszystkie przydźwięki, natomiast drugi w pomaga w uzyskaniu bardziej suchego brzmienia. Użycie obu na raz powoduje miks tych efektów. Takie rozwiązanie nie jest zbyt popularne w instrumentach innych producentów.

 

[img:6]

 

więcej: www.sonor.com
Zestawy perkusyjne Werble Akustyczne

Perkusja

Pad perkusyjny Rtom Moongel Workout Pad 7"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz