Nagrania Tonight Show w Teksasie z wykorzystaniem HES Turbo Ray

11 lutego 2020, 13:00
więcej info: LTT

Wydarzenie Tonight Show z udziałem Jimmy'ego Fallona, wystawiane w studio w Nowym Jorku pod kierownictwem dyrektora ds. oświetlenia Freda Bocka, od tego sezonu może cieszyć się nowymi oprawami TurboRay od High End Systems. Kiedy wydarzenie zostało nagrywane w Austin w Teksasie, także nie mogło zabraknąć tych urządzeń - 24 specjalne światła efektowe wash LED zostały dodane do zestawu oświetleniowego w Bass Concert Hall.

 

[img:1]

 

Mick Smith z firmy Eastern Lighting Design jest projektantem oświetlenia dla zewnętrznych wydarzeń poza studiami NBC. Jego decyzja, aby dalej używać TurboRay nie była trudna.

 

Chciałem oprawy o większej aperturze i bardziej jednorodnym, atrakcyjnym wyglądzie. Dyfuzory w TurboRay spełniły te warunki. - wyjaśnia Smith. Po drugie, chciałem oprawy o przyzwoitym zakresie zoomu, która mogłaby dać mi świetne wiązki. Dodatkową zaletą była poczwórna kontrola nad silnikami LED, dzięki temu byliśmy w stanie szybko osiągnąć imponujące efekty kolorowych wiązek w powietrzu. To pozwoliło nadać nam niepowtarzalny wygląd różnych części show.

 

[img:2]

 

TurboRay - produkowane w siedzibie High End Systems w Austin w Teksasie - zostały zawieszone między oprawami profilowymi na czterech kratownicach nad sceną.

 

Kratownice zostały umieszczone od proscenium, aż do tyłu sceny, w górnej części ekranów LED, pomagając wypełnić pustą przestrzeń powyżej scenografii, zwłaszcza w szerokich kadrach.

 

TurboRay oświetlał aktora i rezydenta Austin, Matthew McConaugheya, gospodarzy telewizyjnych „Fixer Upper” oraz rezydentów Waco, Chipa i Joanny Gaines.

Ale kiedy nadszedł czas na wieczorny występ muzyczny rapera i kompozytora Gucciego Mane'a, TurboRay przeszedł w cieszący oko tryb efektowy.

 

[img:3]

 

Mimo że nie pojawiły się w niektórych ujęciach, TurboRay były integralną częścią zestawu oświetleniowego, mówi Smith. Nasz programista, Kevin Lawson, był w stanie zagłębić się w możliwości urządzenia i napisał świetne efekty dla  części muzycznej wydarzenia. Możliwości opraw przerosły  nasze oczekiwania i świetnie wyglądały w kamerze.

 

Smith został zatrudniony jako projektant oświetlenia dla zewnętrznych wydarzeń poza studiami NBC w Rockefeller Center.

 

Dyrektor oświetlenia, Fred Bock, przyprowadził mnie na pierwsze eventy w Orlando zaraz po tym, jak Jimmy Fallon przejął Tonight Show w 2014 roku, wyjaśnia Smith. To ogromny wysiłek zespołowy. Fred jest przewodnikiem i  w pewnym sensie tłumaczem dla zespołu produkcyjnego, upewniając się, że dysponujemy możliwościami, które mogą zapewnić poziom produkcji, jakiego wymaga program Tonight Show. 

 

4Wall NY dostarczyło urządzenia do nagrania z udziałem wszystkich studentów 7 listopada 2019 r. na University of Texas w Austin.

 

[img:4]

 

Zespół:

 
  • Fred Bock: dyrektor oświetleniowy 
  • Mick Smith: projektant oświetlenia 
  • Kevin Lawson: programista
  • Ronnie Skopac: gaffer
  • Stephanie Shechter: best Boy
  • Mike Mustica: elektryk 
  • Nkosi Mason: elektryk 
  • Christian Reyes: elektryk 
  • Carl Anthony Beauregard: Operator PixMob
  • Pakiet sprzętu oświetleniowego: 4Wall NY, przedstawiciel Bob Looney

 

Ruchome głowy

Gdzie kupić?

High End Systems High End Systems www.highend.com

Dystrybucja w Polsce:

LTT

tel.: +48 22 845 00 65
adres:
ul. Bakalarska 17 02-212 Warszawa
LTT

HiFi

ISE'20: MX24 - XTA rozszerza serię MX o nowy switcher audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz