NAMM'20:  Mackie SRM V-Class - czy powtórzy sukces serii SRM?

NAMM'20: Mackie SRM V-Class - czy powtórzy sukces serii SRM?

10 lutego 2020, 14:00
Producent: Mackie
Dystrybucja: Music Info

SRM to jedna z najbardziej znanych serii przenośnych, aktywnych kolumn głośnikowych od Mackie. Pierwotnie zaprezentowana w 1999 roku szybko zdobyła serca muzyków oraz realizatorów z całego świata. Wynik był zdumiewający - sprzedano ponad 1.5 miliona egzemplarzy. W tym roku legenda powraca w trzech, nowych modelach pod nazwą SRM V-Class.

 

 

W skład odświeżonej linii wchodzą trzy modele - SRM210, SRM212 oraz SRM215, które różnią się wielkością przetwornika nisko-średnio tonowego (10", 12" i 15"). Jak na nowoczesne, aktywne kolumny głośnikowe przystało na ich pokładzie znalazła się pokaźna lista innowacji i rewolucyjnych rozwiązań. Podstawą jest wydajny, 2000W wzmacniacz klasy D, który wraz z rozbudowanym systemem DSP dostarcza najlepszego brzmienia w swojej klasie. Z kolei zestaw zaawansowanych filtrów FIR ukryty pod nazwą Advanced Impulse DSP odpowiada za idealne dostrojenie przetworników. Tworzy to bardzo wyrównaną i pozbawioną nienaturalnych artefaktów barwę w całym zakresie częstotliwości.

Absolutną nowością jest też falowód SYM-X HORN, który zaprojektowany został specjalnie na potrzeby nowej serii SRM. Jego budowa umożliwia driverowi HF pracę w jego najwyższej efektywności, a przejście w częstotliwości crossovera jest łagodniejsze i bardziej naturalne niż poprzednio. Nie oszczędzano także na przetwornikach nisko-średniotonowych, wyposażając je w większe magnesy i bardziej wytrzymałą konstrukcję samych elementów.

 

[img:1]

 

Wbudowany system DSP, oprócz zestawu gotowych ustawień, korektora barwy i funkcji opóźnienia umożliwia też kontrolować kolumny bezprzewodowo. Mowa tutaj o aplikacji SRM Connect, która łączy się z telefonem poprzez Bluetooth. Kolumny mogą być także w ten sposób parowane w stereo. Z kolei kompletny zestaw “bezpieczeństwa” składający się z limitera, miernika temperatury i analizatora sygnału chroni przetworniki przed uszkodzeniem.

Do nowych kolumn można wejść sygnałem poprzez dwa kanały mikrofonowo-liniowe, wejście AUX lub Bluetooth. Wejścia 1 i 2 posiadają także wyjścia DIRECT OUT, a całości dopełnia pojedyncze wyjście MIX OUT.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

 
więcej: mackie.com
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mackie rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości