NAMM'20: Vivo S7 Pro, H10 i H10 Mini Grand - Nowości od Dexibell

NAMM'20: Vivo S7 Pro, H10 i H10 Mini Grand - Nowości od Dexibell

12 lutego 2020, 12:00
Producent: Dexibell
Dystrybucja: SoundTrade

“Innowacja, tradycja i pasja bez żadnych kompromisów” - to hasło włoskiej firmy Dexibell, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych instrumentów klawiszowych. Nie inaczej było podczas tegorocznych targów NAMM, gdzie światło dzienne ujrzało kilka nowych produktów.

 

 

Dexibell Vivo S7 Pro

W zeszłym roku opisywaliśmy premierę Vivo S7 Pro, który jest ewolucją popularnego modelu S7, czyli rozbudowanego stage piano. Wyposażone zostało ono w aż cztery sekcje gry, pracujące w czasie rzeczywistym z nielimitowaną liczbą nut polifonicznych. Nowy model oznaczony został jako VIVO S7 Pro M, gdzie ostatnia litera to skrót od “Monitors”. Oznacza to, że na jego pokładzie znalazły się dwa głośniki, co było oczekiwane i sugerowane przez dotychczasowych użytkowników. Zasila je wydajny wzmacniacz o mocy 35 W na kanał, co doskonale sprawdzi się podczas domowych ćwiczeń, ale i także gry w sytuacji koncertu akustycznego. 

 

[img:1]

[img:2]

 

Dexibell VIVO H10

W ofercie producenta nie mogło zabraknąć także instrumentów o przeznaczeniu typowo domowym. Mowa tutaj o VIVO H10, który - jeżeli mowa o designie, zaprojektowany został wspólnie z inżynierami Ferrari. Ponownie, jest to profesjonalne cyfrowe stage piano, które wyposażone zostało w liczne głośniki - zarówno na górze, jak i pod spodem w sekcji niskotonowej - do tworzenia realnych wrażeń z gry. Instrument może być także zamknięty, wyróżniając znakomite wzornictwo wykończone na wysoki połysk.

 

[img:3]

 

Dexibell H10 Mini Grand

Z kolei H10 Mini Grand to kolejna wersja popularnego H10, lecz we wzornictwie typu Grand Piano. Tym razem szczególną uwagę poświęcono realistycznemu odwzorowaniu brzmienia. Służą do tego liczne głośniki połączone z dedykowanymi wzmacniaczami, które znajdują się w wielu miejscach instrumentu. Tworzy to niespotykane wcześniej (w cyfrowym instrumencie) wrażenia z gry. Same głośniki są niewidoczne - ukryte pod rezonansowym drewnem z północy Włoch, co wpływa na niezwykłość tego modelu. Na pokładzie znalazł się też zestaw głośników, które mogą posłużyć do stworzenia efektów specjalnych dźwięku trójwymiarowego.

Cały modelling nowej serii cyfrowych instrumentów pracuje w jakości 24 bit / 48 kHz, a długość pojedynczych sampli to 15 sekund. Wszystko to tworzy niezwykle dynamiczny sound, z którego rozpoznawalne są pianina Dexibell.

 

[img:4]

[img:5]

 
Pianina Pianina cyfrowe Stage piano

Gdzie kupić?

Dexibell Dexibell www.dexibell.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Dexibell rozwiń listę sklepów

Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości