Pro-Ribbon Immersive Experience na stoisku Alcons podczas ISE 2020

Pro-Ribbon Immersive Experience na stoisku Alcons podczas ISE 2020

13 lutego 2020, 14:00
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Na wystawie Integrated Systems Europe 2020 firma Alcons Audio zaprezentowała nagradzaną ekspozycję Pro-Ribbon Immersive Experience, modułową kolumnę niskiej częstotliwości QB242 oraz kompaktowe poziome/pionowe rozwiązanie CRMS-SRHV/9090 referencyjnego imersyjnego dźwięku przestrzennego.

 

Robimy wszystko, aby ten rok zapadł w pamięć, a prezentacje zarówno na miejscu, jak i poza samą wystawą udowodniły, dlaczego profesjonalne rozwiązania wstęgowe Alcons stały się synonimem doskonałej jakości dźwięku w bardzo szerokim zakresie zastosowań.

Tom Back - Alcons Audio

 

Partnerami tegorocznej ekspozycji Pro-Ribbon Immersive Experience jest firma Sony w zakresie projekcji, Sound Audio w aspekcie przetwarzania dźwięku, ShowTex w odniesieniu do akustyki oraz firma DreamScreen, która jest odpowiedzialna za technologię ekranów.

Prezentacja Pro-Ribbon Immersive Experience wykorzystuje w pełni cyfrowe bezstratne przesyłanie sygnału od źródła do wzmacniacza w konfiguracji przestrzennej 11.x.8. Ten system posiada kanały LCR z trzema profesjonalnymi wstęgowymi systemami CRMS mkII Cinema Reference Monitor System z sześcioma subwooferami ekranowymi CRMSC-LFE18, które uzupełniono ośmioma modelami CRMSC-SRHV90 oraz ośmioma kompaktowymi referencyjnymi jednostkami surround o szerokiej propagacji poziomej/pionowej, odpowiednio dla poziomu bazowego oraz górnego dźwięku surround.

 

[img:2]

 

System jest zasilany i sterowany przez 28 kanałów zapewnianych przez sterowniki głośników ze wzmacniaczem Sentinel3 oraz Sentinel10. Przetwarzanie dźwięku oraz kalibracja pomieszczenia jest realizowana z użyciem najnowszego przedwzmacniacza firmy Storm Audio ISP.32 Digital AES MK2. 32 wyjścia AES3 tej jednostki mogą dekodować wszystkie formaty imersyjne, włącznie z 13.1.10 i zapewniać obsługę wielu innych, w tym DTS:X Pro, IMAX Enhanced, HDMI eARC oraz nowego modułu Dirac Live Bass Control.

Dzięki swojej zoptymalizowanej akustycznie konstrukcji, wynikającej z obecności przegród akustycznych ShowTex oraz precyzyjnej projekcji głośników Alcons, Pro-Ribbon Immersive Experience może zapewnić dźwięk o wyjątkowo niskich zniekształceniach z wysoką dynamiką nawet w ramach wystawy.

Alcons przedstawił również swoje nowe kompaktowe poziome/pionowe rozwiązanie CRMS-SRHV/9090 referencyjnego imersyjnego dźwięku przestrzennego ze zgłoszonym do opatentowania falowodem 90 × 90 i modułową kolumnę QB242 niskiej częstotliwości.

 

[img:1]

 

Oficjalny partner ISE

Firma od dawna wspiera wystawę ISE i powraca kolejny raz jako jej oficjalny partner technologiczny. Alcons ponownie będzie jednym z dostawców sprzętu na główną scenę ISE, w tym roku z systemem pro-ribbon micro line-array LR7 z zestawem subwooferów w konfiguracji kardioidalnej.

 

Skoncentrowanie się na instalacjach mieszanych oraz rozwiązaniach dla obiektów na pokazie ISE zapewnia ogromne możliwości dla Alconsa, pozwalając nam przedstawić szerszą ofertę naszych produktów, które są skierowane na oba rynki.

Tom Back - Alcons Audio

 

Kolumny i głośniki Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Meyer Sound ULTRA‑X80 - najmocniejszy członek rodziny ULTRA
Więcej wiadomości