Zbigniew Lewandowski już 29 lutego poprowadzi warsztaty we Wrocławiu

Zbigniew Lewandowski już 29 lutego poprowadzi warsztaty we Wrocławiu

27 lutego 2020, 08:00

W najbliższą sobotę odbędą się kolejne warsztaty perkusyjne z udziałem znakomitego gościa. Wrocławskie TONY zorganizowały spotkanie ze Zbigniewem Lewandowskim - artystą współpracującym z m.in. Wojtkiem Pilichowskim czy Markiem Radulim. Podczas całodniowej imprezy poruszone zostanie wiele interesujących tematów, nie tylko ze świata perkusji.

 [img:1]

 

Spotkanie kierowane jest zarówno do perkusistów jak muzyków zainteresowanych rozwijaniem świadomości rytmicznej. W programie zajęć, oprócz spotkania z artystą i warsztatów perkusyjnych organizator przewidział warsztaty dotyczące grania w sekcji rytmicznej oraz jam session. Oprócz tego nie zabraknie również czasu na indywidualne ćwiczenia perkusyjne oraz trening z pomocą sekcji rytmicznej, pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry.

Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie także obecność ekipy BeatIt.TV i ich przedstawiciela Maćka Głuchowskiego. Zaangażują się we współprowadzenie spotkania ze Zbigniewem Lewandowskim, a Maciek poprowadzi dodatkowo swój specjalny warsztat dotyczący autopromocji oraz aspektów dotyczących zarabianiu na graniu.

 

 

Podczas sobotniego spotkania poruszona zostanie kwestia rozwijania świadomości rytmicznej, w oparciu o różne stylistyki i konkretne, wybrane przykłady muzyczne z danego gatunku, opierając się na przede wszystkim na muzyce z lat 60. i 70. XX wieku.

Nie zabraknie też analizy gry w sekcji rytmicznej zarówno pod kątem utylitarności i efektywności przekazu muzycznego, jak i przez pryzmat swobodnej wypowiedzi muzycznej w kontekście jam session czy nawet gry solowej. Zwieńczeniem dnia będzie otwarte jam session, na którym nie tylko będziecie można wykorzystać w praktyce zdobytą wiedzę i umiejętności, ale także poznać innych muzyków. W ciągu całego dnia warsztatów dla uczestników będzie 6 salek z zestawami perkusyjnymi, w których będzie można utrwalić świeżo zdobytą wiedzę.

 

 

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest uprzednie zgłoszenie swojego uczestnictwa w prywatnej wiadomości (fb) lub mailowo pod adresem info@tony.com.pl oraz zrealizowanie przelewu w terminie do 3 dni roboczych od zgłoszenia.. Należy spieszyć się z rezerwacją miejsca ponieważ ich liczba jest ograniczona do 20.

Zbigniew "Levandek" Lewandowski to legenda polskiej perkusji i dydaktyki muzycznej, artysta aktywny od końca lat 60.! Stylistycznie wszechstronny, ale szczególnie zakorzeniony w nurtach: jazz, fusion, funk, latino oraz blues, umiejętnie wykorzystuje wypracowaną przez lata technikę i osobiste brzmienie w kreowaniu muzycznej rzeczywistości. Debiutował w zespole jazzu tradycyjnego „Sami Swoi”, później w Big Bandzie Wrocław. W latach 73 – 76 napędzał sekcje rytmiczne wrocławskich super grup, „Spisek Sześciu” (I- nagroda na Jazzie nad Odrą-1974) oraz ”Crash” (I- nagroda na festiwalu jazzowym w San Sebastian -1977). Zakładał i występował w pierwszym składzie super grupy lat 80 – tych „String Connection”. W 1982 roku debiutuje jako band leader prezentując swój jazzowy septet, na festiwalu „Jazz nad Odrą”. W latach 90. tworzył kultowe „Three Generations Trio” wspólnie z Markiem Raduli i Wojtkiem Pilichowskim. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, w tym 12 autorskich. Jest wykładowcą Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce. m.in. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach i Blues nad Bobrem w Bolesławcu. Ma w swoim dorobku wiele przykładów muzyki teatralnej i filmowej, a także wiele prestiżowych nagród, w tym został odznaczony brązowym medalem: Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

https://www.facebook.com/zlewandowski

 

[img:2]

 
Akustyczne

Perkusja

Pad perkusyjny Rtom Moongel Workout Pad 7"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz