NAMM'20: Nowości w katalogu firmy Kremona

NAMM'20: Nowości w katalogu firmy Kremona

20 lutego 2020, 12:00
Producent: Kremona

Kremona to firma założona w 1924 roku w Bułgarii. Produkuje gitary klasyczne, flamenco, gipsy, akustyczne, ukulele, skrzypce, altówki, wiolonczele, a także pick-upy do tych instrumentów oraz struny do gitar klasycznych i flamenco. Ponad 90 lat doświadczenia pozwala konkurować jakością wykonania, brzmienia i ceną.

Tegoroczne targi NAMM Show 2020 pokazały to. Na stoisku nie zabrakło tego, co wyróżnia Kremonę. Każda gitara i ukulele (nawet najtańsze), posiadają przednią litą płytą i wykonane są w Bułgarii, a wykończenie daje wrażenie, że mamy do czynienia z instrumentem o wiele droższym niż wskazuje na to cena. 

  

 

Kremona Rosa Blanca i Rosa Luna

Na początek seria Flamenco, którą reprezentują dwa skrajne modele: Rosa Blanca i Rosa Luna. Cechy wspólne to charakterystyczna lita świerkowa przednia płyta, gryf z honduraskiego cedru i lakierowane wykończenie. Rosa Blanca posiada na bokach i tylnej płycie lity cyprys oraz heban na podstrunnicy i jest to najwyższy model z tej serii. Natomiast Rosa Luna prezentuje początek serii. I choć nie umniejsza to jakości brzmienia, wykonana na bokach i tylnej płycie jest z bułgarskiej sklejki bukowej, a podstrunnica jest z indyjskiego palisandru. Ciekawe jak wiele do zaoferowania ma Kremona, bo w pozostałych produkowanych modelach z serii Flamenco na boku i tyle spotkamy bogactwo gatunków drewna jak: jesion, srebrny dąb, sycamore, palisander madagaskarski lub cyprys.

 

[img:4]

Kremona Daimen

 

Kremona Daimen i Kiano

Seria Reinhardt to modele gipsy: Daimen i Kiano. I tu Kremona stworzyła wyjątkową konstrukcję, ze strunami nylonowymi we współpracy z Lulo Reinhardtem, wnukiem Django Reinhardta. Za jasne donośne brzmienie odpowiada na przedniej płycie lity świerk. Stabilizuje go orzechowy fornir na bokach i z tyłu. Gryf wykonany z afrykańskiego mahoniu z podstrunnicą z palisandru indyjskiego. Do wyboru mamy wbudowany układ odpowiedzialny za nagłośnienie instrumentu: Fishman Presys blend system lub bezinwazyjny LR Baggs Element Active system. 

  

[img:2]

Kremona Solea

 

[img:3]

Kremona Fiesta

 

Kremona 90th Anniversary

Najwyższa seria gitar - Artist, to modele całkowicie wykonane z litego drewna. Prócz modeli Solea, Romida czy Fiesta największym zainteresowaniem cieszył się model z limitowanej edycji, wykonany na 90-tą rocznicę istnienia firmy - 90th Anniversary. To najbardziej zaawansowany instrument tego producenta. Cedrowa lita przednia płyta została wycięta specjalnym ostrzem by uzyskać odpowiednią grubość i ty samym zoptymalizować rezonans. Już wkrótce będziemy się mogli brzmieniem tego modelu podzielić testując go dla was na łamach naszych portali Infogitara.pl i Infomusic.pl.

  

[img:1]

Kremona 90th Anniversary

 

Kremona Coco i Marii

Mniejszy brat gitary, również zagościł na stoisku Kremony. Modele ukulele Coco i Marii są dostępne w rozmiarach concert, sopran i tenor. Tutaj klasyczne połączenie palisandru i cedru są wdzięcznym uzupełnieniem ludzkiego głosu. Ręcznie inkrustowana czteroczęściowa rozeta i gustowny drewniany binding sprawiają, że instrument wygląda tak bogato jak brzmi. W zestawie do ukulele dodany jest pasywny przetwornik KNA UK-1.

  

[img:5]

Kremona Coco

 

Kremona R30 i R35

Gitary akustyczne z roku na rok zyskują na popularności. I tu swojego wsparcia udziela Kremona. Dwa najbardziej popularne kształty jak: Dreadnought i Orchestra Model. To odpowiedź z Bułgarii na potrzebę posiadania w pełni drewnianego instrumentu, świetnie brzmiącego, wykończonego jak przystało na profesjonalną manufakturę lutniczą i jeszcze w dobrej cenie. Na targach zobaczyć można było flagowe modele R30 i R35. To reprezentanci flatpicking i fingerstyle. Charakterystyczne cechy to: świerkowy top, indyjski palisander na tyle i bokach, gryf wykonany z afrykańskiego mahoniu z hebanową podstrunnicą i mostkiem, połączenie korpusu z gryfem na jaskółczy ogon, ręcznie skalopowane belki, satynowe klucze, przezroczysty pick guard (tzw. łezka), struny Elixir i twardy drewniany ekskluzywny futerał.

 

[img:6]

Kremona R30

 

Gitary Klasyczne Akustyczne Elektroakustyczne Ukulele Pozostałe efekty do gitary akustycznej Akcesoria gitarowe do gitary akustycznej do gitary klasycznej

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Kremona rozwiń listę sklepów

Aura XIP od Martina - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie
Więcej wiadomości