ISE'20: Nowa generacja Sennheiser MobileConnect

ISE'20: Nowa generacja Sennheiser MobileConnect

21 kwietnia 2020, 11:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Na tegorocznych targach ISE Sennheiser zaprezentował nową generację aplikacji do strumieniowego przesyłania dźwięku MobileConnect, oferującego studentom wygodne indywidualne rozwiązanie wspomagające słyszenie z wykorzystaniem smartfona.

System oferuje zespołom IT możliwość łatwego i niezawodnego wdrożenia nawet skomplikowanych architektur oraz centralnego zarządzania. Rozwiązanie MobileConnect jest oparte na Wi-Fi i zapewnia wysoką jakość dźwięku o niskiej latencji i będzie dostępne od marca.

 

 

MobileConnect zapewnia wspomaganie słyszenia w niezwykle prosty sposób za pośrednictwem Wi-Fi i osobistego smartfona studenta. Użytkownicy nie muszą pożyczać specjalnego odbiornika ani siedzieć w wyznaczonym miejscu. Mogą swobodnie wybrać dowolne miejsce w sali wykładowej. To naprawdę angażujące rozwiązanie.

Jakub Kolacz - kierownik ds. produktu i komercjalizacji w Sennheiser Streaming Technologies

 

Działanie MobileConnect

Sygnały audio z mikrofonu wykładowcy są wysyłane do stacji MobileConnect Station. Tam sygnały są konwertowane na cyfrowe pakiety kompatybilne z siecią. Dane audio są przesyłane do punktów dostępowych Wi-Fi za pośrednictwem wyjścia sieciowego stacji, umożliwiając dostęp do nich w dowolnym miejscu w sieci Wi-Fi kampusu. Uczniowie po prostu wpisują numer kanału w aplikacji na smartfonie lub skanują kod QR, i już mogą słuchać sygnału audio przez słuchawki, akcesoria indukcyjne lub implant ślimakowy i dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb.

 
[img:1]

 

Operatorzy systemu znajdą w nim wiele zalet. MobileConnect korzysta z sieci Wi-Fi uczelni i może być szybko zintegrowany i centralnie kontrolowany. Co więcej zasada BYOD (Bring Your Own Device - przynieś swoje własne urządzenie) i wykorzystanie istniejącej infrastruktury Wi-Fi oznaczają, że koszty operacyjne są znacznie niższe, a użytkownicy bardziej zadowoleni.

Jakub Kolacz - kierownik ds. produktu i komercjalizacji w Sennheiser Streaming Technologies

 

Jeden system - trzy elementy

MobileConnect składa się z trzech elementów. MobileConnect Station ma za zadanie konwersję sygnałów audio na cyfrowe pakiety kompatybilne z siecią, podczas gdy oprogramowanie MobileConnect Manager umożliwia centralne sterowanie systemem, a aplikacja MobileConnect App zapewnia optymalną personalizację i odtwarzanie strumienia audio na smartfonie końcowego użytkownika.

 

[img:2]

 

Stacja MobileConnect Station to sprzętowe serce systemu, którego zadaniem jest zbieranie sygnałów audio. Stacja ma dwa kanały audio, a oprogramowanie może kontrolować wiele stacji, co oznacza, że można zapewnić zasięg nawet w dużych kampusach uniwersyteckich. Dane audio można wprowadzać albo przez dwa analogowe wejścia XLR - na przykład dla wykładowcy i tłumaczeń symultanicznych - lub przez dodatkowe porty Dante stacji. Dostępne są dwa porty LAN do sterowania, strumieniowego przesyłu audio i PoE, co oznacza, że można używać dwóch oddzielnych sieci dla strumienia audio i zarządzania. Dane audio trafiają do punktów dostępu systemu Wi-Fi za pośrednictwem wyjścia strumieniowego audio, dzięki czemu można je odsłuchać w dowolnym miejscu na terenie kampusu uniwersyteckiego.

MobileConnect Manager umożliwia wygodne centralne zarządzanie całym systemem. Zespół IT może uzyskać dostęp do wszystkich informacji o kanale i przetwarzać je, na przykład może ukrywać kanały, przypisywać numery kanałów i przełączać między odtwarzaniem mono i stereo.

 

[img:3]

 

Aplikacja MobileConnect App na Androida lub iOS zamienia smartfon w odbiornik audio. Użytkownicy nie muszą przyzwyczajać się do osobnego urządzenia i mogą normalnie korzystać z aparatów słuchowych lub słuchać przez słuchawki. Dostęp do strumienia audio można uzyskać przez Wi-Fi, wprowadzając odpowiedni numer kanału lub skanując kod QR. Ponieważ system jest oparty na Wi-Fi, studenci nie są już wykluczeni z odbioru informacji i mogą być na bieżąco przez cały czas.

Osobisty Asystent Słuchu w aplikacji może dostosować sygnał audio do indywidualnych preferencji słuchacza. Animacja kształtu fali zapewnia wizualną informację zwrotną na temat strumienia audio.

 

[img:4]

 

Dzięki MobileConnect zapewniamy idealne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego w celu indywidualnego wspomagania słyszenia, bez względu na to, jak duży lub złożony może być kampus. System oferuje wiele korzyści zarówno dla operatorów, jak i użytkowników dzięki Wi-Fi i BYOD - i dotyczy to oczywiście również zastosowań spoza obszaru edukacji.

Jakub Kolacz - kierownik ds. produktu i komercjalizacji w Sennheiser Streaming Technologies

 

więcej: sennheiser.pl
IOS

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz