NAMM'20: Unikalne i praktyczne - oto instrumenty Walden

NAMM'20: Unikalne i praktyczne - oto instrumenty Walden

21 lutego 2020, 13:00
Producent: Walden Guitars
Dystrybucja: Music Info

Nieczęsto się zdarza, by właściciel marki gitarowej był jednocześnie wysokiej jakości lutnikiem. Tak jest w przypadku firmy Walden i jej twórcy, Jonathana Lee. Nic dziwnego, że instrumenty tej firmy nie są kolejnymi, niczym nie wyróżniającymi się produktami na rynku. Podczas zakończonych niedawno targów NAMM'20 spotkaliśmy się z Panem Lee, który wyjaśnił nam, czym wyróżniają się te piękne gitary. 

 

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że barytonowy instrument ze stajni Walden mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Unikalne otwory rezonansowe pomagają w odpowiednim przenoszeniu częstotliwości, a kształt korpusu typu Grand Auditorium polepsza komfort gry muzyka. Dodatkową innowacją jest autorski sposób ożebrowania, zwany Low Mas Scalloped X-Soundboard Design.

 

[img:5]

[img:6]

 

Innym ciekawym rozwiązaniem w gitarach Walden jest obecność specjalnego wycięcia pod rękę. Taka innowacja pozwala na bardziej naturalne ułożenie dłoni. Nie zapomniano również o stabilności instrumentów. Specjalnie wzmocnione gryfy (odpowiednio pręty wykonane z włókien grafitowych lub szklanych) zapewniają nie tylko lepszą stabilność gryfu, ale poprzez korzystnych wpływ na rezonowanie instrumentu, są doskonałym lekarstwem na tzw. wilki, czyli gorzej odzywające się miejsca na gryfie.

 

[img:7]

[img:8]

 
Gitary Akustyczne

Gdzie kupić?

Walden Guitars Walden Guitars www.waldenguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Walden Guitars rozwiń listę sklepów

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości