Wojny gitarowe - Gibson vs Kiesel, precedens czy wygłup?

Wojny gitarowe - Gibson vs Kiesel, precedens czy wygłup?

13 marca 2020, 10:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

To może być bezprecedensowe zwycięstwo lub spektakularna klapa firmy Gibson. Amerykański potentat wystosował nakaz zaprzestania produkcji jednego z modeli firmy Kiesel. Co z tego wyniknie? 

 

[img:1]

 

Przypomnijmy, w 2019 na kanale YouTube Gibsona ukazało się video (pt."Play Authentic"), w którym jeden z wysoko postawionych pracowników firmy opowiadał o tradycji marki oraz zapowiadał pozwy przeciwko firmom plagiatującym (w mniemaniu Gibsona) dorobek legendy z Nashville

 

 

Jedną z tych firm, jak się okazuje, jest Kiesel, którego model Ultra-V miałby rzekomo plagiatować słynny Flying-V. Jeff Kiesel, stojący ne czele marki, przypomina, że Ultra-V ukazał się w 1986 roku (jeszcze pod marką Carvin), podczas gdy znak towarowy Gibsona Flying-V opatentowany został w 1995 roku.

 

[img:2]

 

Warto nadmienić, że Gibson przegrał już podobną sprawę w Europie, gdzie w lipcu 2019 sąd podważył zasadność znaków towarowych związanych z modelem Flying-V. Jak potraktuję tę sprawę sąd w USA? Chyba cały świat gitarowy z wypiekami na twarzy będzie czekał na rozstrzygnięcie tego sportu. 

 

[img:3]

 

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Trzy zasilacze do efektów od Eventide
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz