NAMM'20: Fortepiany koncertowe Boesendorfer / Yamaha - Zwycięstwo brzmienia

NAMM'20: Fortepiany koncertowe Boesendorfer / Yamaha - Zwycięstwo brzmienia

6 marca 2020, 13:00
Producent: Yamaha

Yamaha to ogromne przedsiębiorstwo, które produkuje praktycznie wszystkie elementy przemysłu koncertowego - od instrumentów, po zawodowe systemy nagłośnieniowe i konsolety. Tym razem przyszedł czas na coś z absolutnie najwyższej półki brzmieniowej - fortepiany koncertowe Boesendorfer / Yamaha.

 

 

Yamaha CF

Jednym z najpopularniejszych modeli jest fortepian serii CF. Wyróżnia się on absolutnie bezkompromisową budową i uniwersalnym brzmieniem, które zyskało uznanie w znacznej ilości uczelni i scen w naszym kraju. Polska jest jednocześnie światowym liderem w sprzedaży tych modeli - także na globalnym rynku europejskim. Standardowy rozmiar koncertowego fortepianu CFX w serii to 2.74m. Pozostałe modele serii to CF4 (1.9m), CF6 (2.12m).

 

[img:1]

[img:2]

 

Boesendorfer Vienna Concert

Z kolei legendarna marka Boesendorfer, która należy do grupy Yamaha od 2008 roku nieprzerwanie produkuje swoje najpopularniejsze instrumenty, lecz korzystając jednocześnie z innowacyjnych technik japońskiego koncernu. Seria VC (Vienna Concert) w większości zbudowana została z litego drewna (w przeciwieństwie do konkurencji, która wykorzystuje sklejkę). Jest to dość skomplikowany proces, który w połączeniu z modellingiem komputerowym, mierzącym parametry pracy fortepianu, tworzy niezwykle brzmiący instrument.

Seria ta świetnie sprawdzi się w romantycznych i wyciszonych, kameralnych kompozycjach. Zainteresowani mniejszymi modelami znajdą coś dla siebie w 170VC (cyfra równa się długości instrumentu). Pomimo wymiarów zachowane zostało to samo, niepowtarzalne brzmienie Boesendorfera.

 

[img:5]

[img:6]

 

Co ciekawe, Boesendorfer co roku przygotowuje coś wyjątkowego na targi. Tym razem również nie było inaczej. Prezentowany był tam model półkoncertowy 214, w którym płyta rezonansowa i skrzydło wykończone zostały 24-karatowymi, złotymi płytkami. Seria ta limitowana jest do 24 sztuk na cały świat.

 

Yamaha SX

Model S7 serii SX to instrument półkoncertowy (227cm) i bazuje na najczęściej nagrywanym modelu C7. Różnią się one jakością drewna, z którego wykonana została płyta rezonansowa, a także jakością młotków i strun. Do serii wchodzą także modele o długości 1.86m, 2m i 2.12m.

 

[img:3]

[img:4]

 

Bardzo ciekawą opcją od Yamahy jest fortepian akustyczny z systemem Disklavier. Pozwala on na nagranie partii muzycznej, a następnie jej mechaniczne odtworzenie.

Do dyspozycji użytkowników są także instrumenty hybrydowe serii AvantGrand, będące połączeniem fortepianu/pianina tradycyjnego z systemem głośników, które idealnie imitują brzmienie wraz z wibracjami płyty, co wpływa na dokładne, realistyczne odczucia gry.

 

więcej: pl.yamaha.com
Fortepiany

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Rewolucja Dźwiękowa w Kosa Buena Studio
Więcej wiadomości