ISE'20: Shure IntelliMix Room - oprogramowanie konferencyjne

ISE'20: Shure IntelliMix Room - oprogramowanie konferencyjne

11 marca 2020, 12:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Najważniejszą nowością od Shure na ISE2020 jest nowe oprogramowanie konferencyjne IntelliMix Room, przez producenta określane jako "przełomowe" rozwiązanie dla konferencji audio-video. Program ten, służący do przetwarzania sygnału z mikrofonów konferencyjnych Shure, stanowi kompletne rozwiązanie dla optymalizacji videokonferencji, niewymagające dodatkowego sprzętu.

Paweł Danikiewicz z Polsound oraz Jacek Rusek z Shure bliżej omawiają nową platformę IntelliMix Room w naszej video-relacji ze stoiska Shure na ISE2020.

 

 

IntelliMix Room, przeznaczony na systemy Windows 10, to w istocie wirtualny mikser dla sieciowych mikrofonów konferencyjnych Shure, instalowany na komputerach obsługujących oprogramowanie videokonferencyjne (zapewniona jest kompatybilność z wieloma popularnymi programami). Produkt ten ma pozwolić na redukcję kosztów i zwiększenie jakości audio, bez konieczności instalowania dedykowanych jednostek sprzętowych.

Aby zostać użytkownikiem programu, należy wykupić licencję w wariantach 3- lub 5-letnich. Dostępne są również wersje obsługujące maksymalnie 8 lub 16 kanałów audio, pochodzących z mikrofonów MXA910, MXA310 czy Microflex Wireless. Sygnał z tych mikrofonów zostaje przetworzony z użyciem algorytmów zawartych w procesorze konferencyjnym Shure P300 – teraz jednak zostają one zainstalowane bezpośrednio na komputerze.

Audio z pomieszczenia zostaje automatycznie zmiksowane, poddane redukcji szumów, niwelowaniu echa akustycznego, a następnie zsumowane do pojedynczego kanału, wysyłanego po sieci Dante do pozostałych użytkowników konferencji.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 
więcej: www.shure.pl
Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz