PORADNIK: Perkusyjny sposób na spędzenie czasu

PORADNIK: Perkusyjny sposób na spędzenie czasu

18 marca 2020, 09:00

Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna wzmaga potrzebę chwilowej zmiany dotychczasowego stylu życia. Z drugiej strony jest to szansa na nadrobienie zaległości z perkusyjnego kręgu. Poniżej prezentujemy kilka sposobów na perkusyjne wykorzystanie czasu.

 

[img:1]

 

Ćwiczenie

Niezależnie od tego czy perkusja jest naszym zawodem czy pasją - ćwiczyć warto i trzeba. Takie spędzenie nadmiaru wolnego czasu z całą pewnością jest lepszym wyjściem od ciągłego oglądania filmów na Netflixie. Oczywiście jeśli z jakiś powodów nie mamy pomysłu na konkretne ćwiczenia, dobrym pomysłem jest skorzystanie z edukacyjnych kanałów, np. na platformie YouTube. Kanały takie jak Drumeo czy Paweł Ostrowski Lekcje Perkusji na pewno są świetnym rozwiązaniem na tego typu problemy.

 

 

Film o tematyce perkusyjnej

W sytuacji kiedy odwiedzenie pobliskiego sklepu w celu zakupu makaronu sprawiło, że opadliśmy z sił, a ćwiczenie przegrało z oglądaniem filmu - warto wybrać film związany z perkusją. Whiplash czy Dobosz to pozycje, w których motyw perkusji jest wiodącym elementem. Nie powinno się zapominać o filmie Nieściszalni, gdzie perkusja oraz rytm zostały ukazane w niecodzienny sposób, podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku filmu Birdman, gdzie ścieżka dźwiękowa opiera się wyłącznie na zestawie perkusyjnym. Polski film opisujący historię Zygmunta Szpaderskiego jest równocześnie historią polskiej perkusji, a link do pierwszej z dwóch części znajduje się poniżej.

 

 

Nowy sprzęt

Nie zawsze wymiana sprzętu musi być powiązana z dużymi nakładami finansowymi. W wielu przypadkach jest to po prostu zmiana pewnego profilu brzmieniowego na inny. Przykładem jest zamiana talerzy o stosunkowo jasnym brzmieniu, na te o ciemnej charakterystyce. W przypadku bębnów może być to zarówno wypróbowanie instrumentu z innego materiału niż nasz dotychczasowy czy bęben posiadający inną głębokość. Poszerzenie arsenału jest także ciekawą opcją, która także nie musi być związana z dużymi wydatkami. MEINL MCT Cymbal Tuners, cowbell czy zastosowanie innego bijaka do stopy to tylko niektóre z pomysłów na poszerzenie możliwości zestawu.

 

 

Odkrywanie nowych utworów

Poznawanie nowych gatunków czy też wykonawców bardzo często działa inspirująco. Niejednokrotnie może stanowić bodziec do poszerzenia swoich umiejętności czy modyfikacji brzmienia. Serwisy streamingowe takie jak Spotify czy Apple Music umożliwiają dostęp do wielu nietuzinkowych artystów. Granie z nagraniami jest jedną z form ćwiczenia, która jest odskocznią od tradycyjnych ćwiczeń z metronomem. To właśnie poprzez poznawanie nowych utworów i wykonawców bardzo często podejmowane są decyzję o wzbogacenie np. swojego zestawu o nowe elementy.

 

[img:2]

 

Lekcje Online

Niezależnie od tego czy nauczasz czy sam się uczysz - lekcje online są rozwiązaniem możliwym dzięki obecnej technice. Komunikatory takie Messenger czy FaceTime pomagają w przeprowadzeniu lekcji, jak również próby zespołu, a w obecnej sytuacji nie ma bardziej bezpiecznego sposobu na odbycie zajęć.

 

[img:3]

 

Elektroniczne Akustyczne

Perkusja

Pad perkusyjny Rtom Moongel Workout Pad 7"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz