Monitory Genelec S360 w hiszpańskim studio z certyfikatem Dolby Atmos Home

Monitory Genelec S360 w hiszpańskim studio z certyfikatem Dolby Atmos Home

16 marca 2020, 09:00
Producent: Genelec

Aktywne monitory Genelec, w tym dwudrożny model o wysokim SPL - S360, znalazły się w sercu Telson, w dwóch nowych reżyserkach z certyfikatem Dolby Atmos Home Entertainment w studio Tres60 w Madrycie - pierwszym w Hiszpanii, które uzyskało certyfikat Dolby.

Telson.Tres60, część firmy zajmującej się postprodukcją obrazu i dźwięku firmy Mediapro, otworzyła nową lokalizacje w maju 2019 i postanowiła zaktualizować posiadany system odsłuchowy, aby lepiej obsługiwać swoich klientów.

 

[img:1]

 

Były to aktualizacje systemu wymuszone wymaganiami rynku - na przykład: Movistar prosi o wszystko w Dolby Atmos. Musimy być w stanie dopasować się do standardów każdego z tych klientów. To oznacza, że musimy wygenerować znacznie więcej materiału niż wcześniej ze względu na różne rodzaje transmisji w formatach od telefonu komórkowego po Smart TV.

Ana Belén Martín - koordynator produkcji audio

 

[img:2]

 

Zespół Telson.Tres60 wraz z Unitecnic - firmą wykonującą projekt Mediapro, która zajmowała się instalacją - zwrócił się do lokalnego partnera Genelec - Audio-Technica Iberia o rozwiązanie pozwalające na odsłuch w systemie 7.1.4. W obydwu pomieszczeniach monitory S360A zostały zainstalowane w pozycjach LCR, z czterema monitorami 1032C jako surround i taką samą liczbą 8340A pokrywającą kanały odpowiedzialne za dodatkowy dźwięk przestrzenny. Pasmo niskich częstotliwość zapewnia subwoofer 7382A, a całość jest kalibrowana i kontrolowana przez system GLM firmy Genelec - dzięki temu system odsłuchowy jest w stanie zapewnić elastyczność wymaganą do pracy z różnymi standardami.

 

[img:3]

 

Są to jedyne dwie reżyserki Dolby Atmos Home w Hiszpanii zatwierdzone do pracy przy SPL na poziomie 79 dB. Ricardo Viñas z Dolby odpowiedzialny był za dostosowanie przestrzeni w reżyserkach i wyrównanie ich do trzech wymaganych poziomów: 85 dB dla kina, 79 dB dla Netflix i 82 dB dla Telefónica.

Pelayo Gutiérrez - szef działu dźwięku w Telson.Tres60

 

[img:4]

 

Prócz dwóch reżyserek Dolby Atmos Home, w obiekcie znajduje się pomieszczenie zapewniające odsłuch w 7.1, dwa pomieszczenia w 5.1, pokój montażowy i kino, które również korzysta z technologii Genelec.

 

Jeśli chodzi o wymagania techniczne - Genelec dostarczył dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - to idealna konfiguracja. Mamy pewność, że jeśli chodzi o tworzenie premiksów i przenoszenie ich do kina i vice versa - całość materiału jest wierna w kategorii prawidłowości odsłuchu.

Pelayo Gutiérrez - szef działu dźwięku w Telson.Tres60

 

[img:5]

  
Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Studio

Darmowa, czasowa licencja od Positive Grid
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz