Fujifilm Z5000 - Nowatorski projektor ze składanym obiektywem

Fujifilm Z5000 - Nowatorski projektor ze składanym obiektywem

25 marca 2020, 09:00
Producent: Fujifilm

Fujifilm wydał niedawno projektor Z5000 wyposażony w najnowocześniejszą technologię optyczną FUJINON. Co wyróżnia to urządzenie, to składany, dwuosiowy, obrotowy obiektyw, który umożliwia wielokierunkową projekcję. 


Dzięki ultra krótkiej ogniskowej można zainstalować go w ciasnych przestrzeniach. Z powodzeniem wyświetli on obraz na 100-calowy ekran z odległości 75 cm. Wyposażony jest również w wiodącą w swojej klasie funkcję lens shift.

Innowacyjna budowa sprawia, że Z5000 doskonale sprawdzi się w miejscach, w których konwencjonalny projektor nie mógłby zostać zainstalowany ze względu na ograniczenia przestrzenne. Składany, obrotowy obiektyw umożliwia wielokierunkową projekcję bez potrzeby przesuwania czy odwracania projektora.

 

[img:2]

 

Dwuosiowa obrotowa soczewka

FP-Z5000 jest wyposażony w składaną, dwuosiową, obrotową soczewkę opracowaną z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii optycznej Fujifilm. Daje to projektorowi możliwość skierowania obiektywu w górę, w dół, z przodu, z tyłu, na lewo i prawo, aby wyświetlać obrazy w różnych kierunkach bez konieczności przesuwania urządzenia. Oznacza to, że można wyświetlać obrazy nie tylko na ścianie lub ekranie, ale także na suficie i podłodze i łatwo przełączać się między wyświetlaniem pionowym i poziomym.

 

Funkcja lens shift

Wiodąca w swojej klasie funkcja przesunięcia obiektywu w zakresie do 82% w pionie i 35% w poziomie ułatwia regulację położenia wyświetlanych obrazów w szerokim zakresie.

 

[img:1]

 

Zaawansowane soczewki i laserowe źródło światła

FP-Z5000 wykorzystuje soczewki sferyczne i asferyczne o dużej średnicy, oparte na zaawansowanej wiedzy Fujifilm w zakresie projektowania optycznego oraz laserowe źródło światła o wyjątkowej trwałości. Zmniejsza to zniekształcenia i aberrację od krawędzi do krawędzi, zapewniając stabilne wyświetlanie żywych obrazów przy wysokiej jasności 5000 lm. Zastosowanie bardzo wytrzymałego laserowego źródła światła zmniejsza także koszty związane z utrzymaniem i konserwacją.

 

Innowacyjna konstrukcja

Projektor ma kompaktową obudowę o grubości zaledwie 108 mm, najcieńszą w swojej klasie. Jego konstrukcja pozwala na złożenie obiektywu i głównego projektora do kształtu pudełka, co zwiększa przenośność.

Projektory wejdą na rynek w kwietniu tego roku.

 

 
Multimedia Projektory

Gdzie kupić?

Fujifilm

Dystrybucja w Polsce:

PHONUM - idealne rozwiązanie do zdalnych spotkań
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz