Yamaha HS MP - Nowe modele monitorów studyjnych

Yamaha HS MP - Nowe modele monitorów studyjnych

2 kwietnia 2020, 10:00
Producent: Yamaha

W tym roku firma Yamaha ma nie jeden powód do świętowania. Nie tak dawno pisaliśmy o 50-rocznicy uruchomienia rozpoznawalnego na całym świecie działu pro audio. Dziś z kolei swoją 15 rocznicę ma seria monitorów studyjnych HS.

Tak, to już 15 lat, od kiedy japoński producent po raz pierwszy zaprezentował odsłuchy studyjne HS, których zadaniem było dostarczenie najlepszej możliwej jakości brzmienia przy zachowaniu rozsądnej ceny. Charakterystyczny design białej membrany zapożyczony został od legendarnego już modelu NS10, który skutecznie zdobył serca realizatorów niezwykle dobrą reprodukcją środkowego pasma.

 

[img:1]

W tym miejscu warto także wspomnieć o serii MSP, która nieprzerwanie od 1998 roku jest tą najwyższą serią odsłuchów, skierowaną dla najbardziej wymagających użytkowników. W każdej generacji używane są w nich coraz nowsze i innowacyjne rozwiązania techniczne, aby dostarczać bezkompromisowego brzmienia.

 

[img:2]

 

Monitory HS przeszły już modernizację w 2013 roku, kiedy to oprócz ulepszeń w budowie samych przetworników zaprezentowany został model HS-I. Pozwalał on, dzięki specjalnym otworom montażowym na umieszczenie kolumn na ścianach lub sufitach. Takie rozwiązanie znacząco zwiększyło uniwersalność konstrukcji.

Z kolei w tym roku prezentowana jest limitowana seria HS MP, gdzie MP - “Matched Pair”. Oznacza to, że każdy zestaw dwóch kolumn z tą naklejką jest fabrycznie dobierany w pary, z tymi samymi numerami seryjnymi i specjalnym procesem produkcyjnym, aby zapewnić najlepsze możliwe zrównoważenie parametrów monitorów. Nowa seria obejmuje każdy z dotychczas dostępnych modeli - HS 5MP, HS 7MP i HS 8MP.

 

[img:3]

 

więcej: pl.yamaha.com
Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Yamaha Yamaha pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Yamaha Music Europe GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce

adres:
ul. Wielicka 52 02-657 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha rozwiń listę sklepów

Studio

AKG Lyra + smartfon = studyjna jakość dźwięku?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz