Analogowe brzmienie, prędkość światła - poznaj UA LUNA Recording System

Analogowe brzmienie, prędkość światła - poznaj UA LUNA Recording System

14 kwietnia 2020, 11:00
Producent: Universal Audio

Chyba nie ma realizatora na ziemi, który choćby raz nie słyszałby o firmie Universal Audio. Ten legendarny już producent od 1958 roku oprócz profesjonalnego sprzętu studyjnego oferuje także innowacyjne interfejsy audio, które opierają się na zaawansowanym modellingu. Kilka dni temu do "pary" właśnie z nimi zaprezentowany został system rejestracji dźwięku Luna Recording System.

Można by tutaj dojść do wniosku, że w sumie jest to tradycyjny (kolejny z resztą) program typu DAW. Nic z tych rzeczy - Luna to coś zupełnie innego, mimo, że działa na podobnej zasadzie. Ten system wyróżnia się zaawansowaną integracją z dotychczasowymi interfejsami UA, korzystając z wbudowanej w nie mocy obliczeniowej, nie obciążając samej stacji roboczej. Zarejestrowane ścieżki można przesłać przez wbudowany sumator Neve lub symulację taśmy Studer A800 - i to na każdym z kanałów. To właśnie to, co tworzy niezwykłość systemu Luna.

 

 

Oprócz tego producent dostarcza ogrom innowacyjnych funkcji rejestracyjnych i edycyjnych. Nie mogło zabraknąć także kontroli routingu interfejsów UA bezpośrednio z programu, a także natywnej obsługi wszystkich wtyczek, w tym preampów Unison. Oczywiście użytkownik ma także możliwość uruchomienia własnych wtyczek AU i importu sesji w formacie AAF. Do zestawu dołączone są też modele instrumentów, takich jak Ravel Grand Piano, Moog Minimoog, Shape czy Spitfire Audio.

Luna Recording System jest dostępny do pobrania za darmo dla użytkowników interfejsów Universal Audio opartych na złączu Thunderbolt. Aktualnie oprogramowanie dostępne jest tylko na komputery z systemem Mac.

 

[img:1]

[img:2]

 
Oprogramowanie i DAW DAW

Studio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości