Audio-Technica ATUC - Nowoczesne systemy konferencyjne

Audio-Technica ATUC - Nowoczesne systemy konferencyjne

20 kwietnia 2020, 11:00
Producent: Audio-Technica

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z video konferencją, tak w ostatnim czasie popularną formą spotkań, czy tradycyjną konferencją - należy zadbać o wysokiej jakości dźwięk. Dlaczego? 

Zrozumiałość wypowiedzi osób jest elementarnym warunkiem do przeprowadzenia efektywnej konferencji. Spotkania biznesowe, zwłaszcza wykorzystujące połączenia internetowe, obarczone mogą być mało wydajnym łączem lub "zatkaną" platformą strumieniującą event, wówczas mając do dyspozycji słabej jakości mikrofony narażamy takie spotkanie na fiasko. 

Producentów na rynku mamy wielu i warto zapoznać się z ofertą leaderów, do których z pewnością należy Audio-Technica. Czasy pandemii są szczególne dla sektora video konferencji, dlatego dzisiejszy artykuł poświęcimy relacjom z targów ISE 2020 w Amsterdamie, podczas których odwiedziliśmy m.in. stoisko Audio-Technica i rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy o tym, co ma nowego do zaoferowania ten japoński producent. 

 

Kompaktowe rozwiązania dla mniejszych konferencji

Pierwsze stanowisko poświęcone było budżetowym, kompaktowym systemom konferencyjnym Audio-Technica ES954, dedykowanym do spotkań kilku uczestników.

 

Szarszy opis tego systemu znajduje się pod tym linkiem

 

Większe systemy konferencyjne: ATUC-50

Dla zastosowań przeznaczonych do instalacji w pokojach spotkań, salach konferencyjnych i dyskusyjnych polecamy uwadze systemy Audio-Technica z rodziny ATUC. Posiadają w swojej ofercie szereg mikrofonów, w różnej specyfikacji, charakterystyce i kierunkowości, a także długości mikrofonów na gęsiej szyi. 

 

 

Zaletą nowego systemu ATUC-50 jest intuicyjność i prosta obsługa, zarówno dla użytkownika, jak i dla instalatora. Jednocześnie system posiada funkcje, które mogą być użyteczne w wielu miejscach, chociażby możliwość pracy z tłumaczami na żywo w trzech językach jednocześnie, lub pulpity do głosowania. 

 

[img:1]

 

System składa się z jednostki kontrolnej, wyposażonej w procesor DSP (co w podobnych systemach tej klasy nie jest spotykane), jednostek dyskusyjnych, mikrofonów na gęsiej szyi, słuchawek, okablowania i zdalnego oprogramowania kontrolnego. Do jednego urządzenia kontrolnego można podłączyć 50 jednostek dyskusyjnych, a w sumie system można rozbudować do 150 jednostek, z czego 10 jednostek dyskusyjnych może być aktywnych w tym samym czasie. Kolejnym, ważnym atutem systemu Audio-Techniki jest możliwość rejestrowania 4 kanałów audio przez USB. 

 

[img:2]

 

Jednostka dyskusyjna jest wielofunkcyjna i może być używana zarówno przez uczestnika dyskusji, prowadzącego, jak i tłumacza. Rolę danej jednostki, czyli innymi słowy, jej priorytetowość oraz połączenia z innymi jednostkami, ustawia się z poziomu oprogramowania. Jednostka ma wbudowany przycisk, którym dana osoba włącza się do dyskusji (prowadzący może przyciskiem również wyciszać uczestników). Na jednostce dyskusyjnej są lampy LED - można zmieniać i przypisywać różne kolory do osób i grup. Jednostka ma także wbudowany procesor niwelujący sprzężenia oraz DSP. Każda osoba, uczestnicząca w dyskusji, słyszy wysokiej jakości dźwięk, emitowany przez wbudowany w jednostkę głośnik. W przypadku, gdy na sali są osoby porozumiewające się innym językiem, mogą podłączyć do urządzenia słuchawki i korzystać z tłumaczenia na żywo, nie przeszkadzając innym uczestnikom. Warto też wspomnieć o tym, że powierzchnia jednostki nie odbija światła, istnieje także możliwość jej przemalowania na dowolny kolor.

 

[img:3]

 

Do jednostki dyskusyjnej podłącza się mikrofon. W komplecie do systemu ATUC-50 produkowane są dedykowane mikrofony superkardioidalne na gęsiej szyi. Modele ATUC50-M43H i M58H różnią się długością szyi (pierwszy ma 43 cm, drugi 58 cm). Do systemu ATUC-50 można podpiąć każdy mikrofon pojemnościowy przez złącze XLR. Dzięki oddzieleniu jednostki dyskusyjnej od mikrofonu, użytkownik wiele zyskuje: może podpiąć swój ulubiony mikrofon, a w przypadku, gdy mikrofon się zespuje – wymienia się ten element bez konieczności ingerencji w samą jednostkę dyskusyjną.

 

[img:4]

 

Jednostki dyskusyjne łączy się kablami Cat5e lub wyższymi w topologii pierścienia lub daisy chain. Dane są więc przesyłane cyfrowo, łatwo jest rozbudować system i unika się zbędnej ilości okablowania. Ostatnim elementem system ATUC-50 jest oprogramowanie. Na dedykowanej stronie internetowej użytkownik ma dostęp do wszystkich ustawień funkcji systemu.

ATUC-50 to nowoczesny, intuicyjny system przeznaczony do instalacji wszędzie tam, gdzie odbywają się ważne dyskusje w dużych gronach. System sprawdzi się w pokojach konferencyjnych firm i banków, ale też w szkołach, nastawionych na aktywne uczestnictwo słuchaczy w zajęciach, w pokojach spotkań, w instytucjach publicznych, sądach, hotelach i wszelkiego typu organizacjach, gdzie wymagana jest wysoka jakość dyskusji.

 

[img:5]

 
Systemy konferencyjne Jednostki centralne Mikrofony, pulpity mikrofonowe

Gdzie kupić?

Audio-Technica Audio-Technica www.audio-technica.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audio-Technica rozwiń listę sklepów

Jaka konsoleta do teatru? Zobacz krótki video tutorial DiGiCo
Więcej wiadomości