Co specjaliści z KV2 zaproponują tym razem?

Co specjaliści z KV2 zaproponują tym razem?

15 maja 2020, 10:00
Producent: KV2 Audio

Żadne akademickie życie nie jest kompletne bez nocnych atrakcji, a Uniwersytet Essex ma wszystko czego potrzeba w swoim klubie Sub Zero o pojemności 1200 osób. Wszak instalacja nagłośnienia odbyła się w 2006 roku jednak przypominamy ją, gdyż zainstalowano tu jeden z oryginalniejszych systemów KV2 Double ES, a teraz nadszedł czas na modernizację. Co specjaliści z KV2 zaproponują tym razem?

Chociaż uniwersytet rozpoczął działalność z zamiarem wymiany całego pakietu AV od podstaw, w końcu zdecydował się na renowację i rozbudowę istniejącego sprzętu, aby stworzyć efekt zupełnie nowego systemu. Cały nowy zestaw, w tym oświetlenie i sterowanie, został dostarczony i zainstalowany przez firmę Essex i specjalistów ds. produkcji z MRL Productions.

 

[img:1]

 

Harrison "Harry" Andrews, kierownik obiektu i ekspert AV (lub, jak sam mówi, "speaker geek") na Uniwersytecie w Essex podkreślił, że decyzja o odnowieniu i uzupełnieniu istniejącego sprzętu nie była spowodowana obawami budżetowymi, ale raczej prostym faktem, że alternatywy, które rozważali, po prostu nie odpowiadały standardom, do których przywykł z KV2.

 

Przez lata Sub Zero gościł wiele różnych zespołów, od rezydentów DJ-ów, aż po 14-osobowe orkiestry dęte, a nasz system KV2 był zawsze znakomity w swoim brzmieniu. Nierzadko zdarzało się otrzymywać komplementy na temat jakości dźwięku. Czasy się jednak zmieniają, podobnie jak gusta muzyczne i dostępne akty, dlatego też widzieliśmy znacznie więcej regularnie granej muzyki basowej, z którą oryginalny system nie był wystarczająco 'męski'. Zdecydowano, że należy zainwestować w zupełnie nowy pakiet AV.

 

Nie było wątpliwości, że system ma wszystkie potrzebne elementy, ale brakowało mu tej przejrzystości, którą tak dobrze znamy. W tym momencie wróciliśmy do stołu kreślarskiego, omawiając systemy liniowe i różne systemy źródeł punktowych, kiedy wreszcie zaproponowano nam demo nowszych produktów KV2, w tym nową wersję tego, co już mieliśmy. Kiedy Jonathan i Tom z KV2 zeszli na dół i wykonali demo, było jasne, że pozostanie z KV2 da nam wszystko, czego chcemy.

Harrison "Harry" Andrews - kierownik Sub Zero

 

[img:2]

 

Po rozmowach z KV2 i MRL, zdecydowano, że pomimo dość dużego zmęczenia po 13 latach pracy i wielu (błędnych) operacjach wykonywanych przez studencką ekipę "techniczną", oryginalny system jest nadal w wyjątkowo dobrym stanie; zamiast wysyłać go na złomowisko, został odesłany do fabryki na kompletną renowację obejmującą nowe, ostre, jasnożółte wykończenie farbą. Kilka nowych elementów zostało dodanych do systemu, który obecnie składa się z jednego 3-drożnego modułu ES1.0, dwóch podwójnych 15-calowych subwooferów ES2.6 i jednego subwoofera VHD2.21 o ultra niskiej częstotliwości po obu stronach sceny w konfiguracji L/R oraz dwóch kolejnych aktywnych zestawów głośnikowych EX12 o pełnym zakresie częstotliwości, które są podwieszone. System jest napędzany przez cztery wzmacniacze EPAK2500R i dwa wzmacniacze VHD3200 dla nowych podwójnych 21" subwooferów VHD, z przetwarzaniem przez NST Audio D48S.

 

Jestem naprawdę zadowolony z tego, co tu osiągnęliśmy. Po pierwsze, to wspaniale, że stary system dostał nowe życie - wszystko zostało rozebrane i pomalowane, a wszystkie przetworniki wymienione i szczerze mówiąc brzmi tak samo dobrze jak nowy. Użyliśmy tylko jednego zestawu ES1.0/ES2.5 (odrodzonego jako ES2.6 z nowymi przetwornikami) w nowym systemie - wszystko inne to nowy sprzęt - co pozostawiło nam wystarczająco dużo odnowionego sprzętu, aby wdrożyć jeden system ES w naszym mniejszym klubie nocnym, Base, tak aby wszystko działało naprawdę dobrze.

 

Harrison "Harry" Andrews - kierownik Sub Zero

 

[img:3]

 

Naprawdę podobało mi się spotkanie z chłopakami z KV2. Przez lata byli tak pomocni, zawsze gotowi dzielić się swoją ogromną wiedzą na temat systemów. Było fajnie móc z nimi rozmawiać i widzieć jak ich oczy błyszczą, co zwykle ma miejsce, gdy wchodzę na techniczną ścieżkę! Uwielbiam brzmienie sprzętu KV2 - zawsze myślałem, że niewiele może zmienić opinię, która została wzmocniona jedynie przez nasze dema innych producentów - a drugą kwestią, o której powinienem wspomnieć jest to, że system jest niesamowicie niezawodny. Każdy sprzęt, który przez trzynaście lat bez większych usterek wytrzymałby nadużycia ze strony uczniów, zasługuje na medal. Przypominam sobie szczególnie jeden incydent ze wzmacniaczem wypełnionym po brzegi wodą z mydłem... zadziwiające, że nie wystąpiły żadne poważne skutki uboczne!

 

Dość powiedzieć, że cieszę się, że znów jesteśmy wyposażeni w KV2 i będziemy cieszyć się korzyściami z fantastycznego systemu przez wiele lat.

Harrison "Harry" Andrews - kierownik Sub Zero

 

[img:4]

 

Kolumny i głośniki Wzmacniacze, końcówki mocy Pełnopasmowe pasywne Ciekawe instalacje na świecie

Gdzie kupić?

KV2 Audio KV2 Audio www.kv2audio.com

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Pro Audio

Superlux D112C - mikrofon dla Twojej harmonijki
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz