1 maja technicy estrady zaświecą dla służb zdrowia

1 maja technicy estrady zaświecą dla służb zdrowia

24 kwietnia 2020, 12:00

1 maja o godzinie 21:30 w całym kraju technicy estrady rozświetlą niebo prezentując krótki pokaz przygotowany w ramach solidarności z polską służbą zdrowia. Środowisko branży estradowej i technicy sceny chcą pokazać solidarność i podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych czasach ratują ludzkie życie – lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym.

Walka personelu medycznego, lekarzy, lekarek, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników, salowych, jest w tym najbardziej heroiczna. Na nich spoczywa ogromny ciężar ratowania życia i powstrzymania pandemii. Ich poświęcenie i nadludzki wysiłek nie może być niezauważony i niedoceniony.

Jednocześnie, w sektorze kultury toczy się inna walka, o przetrwanie artystów, realizatorów, techników i przedsiębiorstw. Zakaz spektakli, koncertów, wystaw, wszelkich imprez rozrywkowo-artystycznych, oznacza niemożność z dnia na dzień wykonywania pracy. A życie od tak nie może się zatrzymać!

Kultura jest absolutnie konieczna do życia. Teraz oglądamy koncerty i wystawy w internecie, wracamy do wspomnień z festiwali. Ktoś je wymyślił, ktoś je zagrał, ktoś je stworzył i nagrał. Sektor kultury i techniki estradowej przeżywa ogromny kryzys. Teatry, sale koncertowe, kluby, areny stanęły.

Dziesiątki tysięcy ludzi pracujących w kulturze nie są w stanie funkcjonować. Konsekwencje tego kryzysu pozostaną z nami na dłużej, poza ten moment gdy wyjdziemy z naszych domów, do pracy, do parku i na zakupy w galerii.

Akcja Light the sky jest wyrazem solidarności przede wszystkim z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu – personelem medycznym. Jest też sposobem na zamanifestowanie dramatycznej sytuacji w technice estradowej.

Akcja mobilizuje techników estrady, którzy dobrowolnie i samodzielnie o wyznaczonej porze 21:30 w piątek (01.05), zrobią krótki pokaz świateł i opublikują materiały z akcji z hasztagami #LightTheSky #estradaDlaLudzi #wspierajmedyka

 

[img:1]

 
Ruchome głowy Reflektory Efekty / Lasery

HiFi

Nowy nabytek w serii Recto
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz