Topowy Wykon: Keith Carlock

Topowy Wykon: Keith Carlock

28 kwietnia 2020, 08:00

W kolejnej odsłonie naszego cyklu zgodnie z waszymi sugestiami przeanalizujemy nagrania perkusisty współpracującego z m.in. Stingiem, Johnem Mayerem czy zespołem Toto - Keith'a Carlock'a.

Znakiem rozpoznawczym amerykańskiego muzyka jest niesamowita ekspresyjność oraz zagrywka KKPLPPLL, którą zawsze wykorzystuje podczas swoich solówek. Nasze autorskie zestawienie klipów z jego udziałem oddaje charakter jego perkusyjnego języka i podejścia do wykonywania muzyki.

 

[img:1]

 

1. Keith Carlock: Drum Solo Modern Drummer Festival 2005

Solo podczas Modern Drummer Festival odbywającego się w 2005 roku jest jednym z bardziej rozpoznawalnych w jego wykonaniu. Niesamowite zmiany dynamiczne oraz unikalne dla Keitha Carlocka brzmienie to tylko niektóre z elementów będących częścią tego 6 minutowego występu.

 

 

2. Keith Carlock - VDF19

Victoria Drum Fest 2019 to wydarzenie odbywające się na terytorium Kanady od 2009 roku. Na jubileuszowej edycji w 2019 roku jedną z gwiazd był Carlock, co zaowocowało jego bardzo ciekawym występem. Początek jest bardzo melodyjny i oszczędny, dzięki czemu całe solo jest bardzo dobrze "nabudowane". Ciekawostką jest zastosowanie ruchu lewej dłoni, który imituje grę miotełką perkusyjną.

 

  

3. Drumsolo Keith Carlock w/ Mike Stern drumcam

Mike Stern jest swojego rodzaju "łącznikiem" pomiędzy dotychczasowymi bohaterami naszego cyklu. Zarówno Weckl, jak i Carlcok mają na swoim koncie współpracę ze Sternem, a poniższy drumcam ukazuje Keitha w bardziej jazzowej, walkingowej odsłonie. Nie zabrakło również miejsca na solo perkusji, początkowo zagranego nie do końca w jego codziennym stylu.

 

 

4. John Mayer - Vultures - Jiffy Lube Live 2010- Keith Carlock - Bob Reynolds

Keith Carlock jest niezwykle wszechstronnym perkusistą o czym świadczą nazwiska muzyków, z którymi występował, i wykonywane przez nich gatunki. Współpraca z John'em Mayer'em jest najlepszym przykładem na bardzo dobre rozumienie przez Keitha roli perkusji w tego typu składach. Pod koniec nagrania pomiędzy Renoldsem Carlockiem wywołała się dość ciekawa "dyskusja", co spowodowało znalezienie się tego wideo w naszym zestawieniu.

 

  

5. Gretsch Night Playing "Tchefunkta" feat. Keith Carlock | Live 2019

Koncerty na dwa zestawy perkusyjne nie są dosyć częstym zjawiskiem, a tym bardziej jeśli za instrumentami zasiadają Stanton Moore oraz Keith Carlock. Taki układ to prawdziwa uczta dla oka i ucha oraz gwarant najwyższego poziomu muzycznego.

 

 

Topowy Wykon: Dave Weckl

Akustyczne

Perkusja

Perkusyjne profile na Instagramie godne uwagi
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz