Yamaha Elite Digital - Nowy system nagłośnienia, który odmieni obsługę konferencji

Yamaha Elite Digital - Nowy system nagłośnienia, który odmieni obsługę konferencji

4 maja 2020, 10:00

Executive Elite Digital Wireless Microphone Systems - Czy Yamaha odmieni dźwięk w sektorze konferencji?

W tym roku na jednych z najważniejszych targów dla branży audio wizualnej - ISE w Amsterdamie, Yamaha pokazała swój nowy system. Byliśmy tam i mamy zamiar podzielić się z wami naszymi odczuciami. Japoński producent sprzętów wszelakich zaproponował nam tym razem kompleksowe rozwiązanie, aż cieżko zdecydować od czego zacząć.

 

 

Executive Elite to szereg urządzeń ze sobą powiązanych, ich budowa raczej sugeruje, że jest to rozwiązanie stacjonarne chociażby przez zastosowanie gniazd phoenix connector zamiast standardowych portów XLR czy Jack. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamontować to w racku z wyprowadzeniem na panel przedni z gniazdami jakie nam się marzą.

 

[img:1]

 

Sercem systemu jest odbiornik z DSP. Jest możliwość zakupu dwu-, cztero- i ośmiokanałowego panelu, który nie poraża ilością przycisków i pokręteł - wszystko możemy dostosować przy pomocy aplikacji.

 

[img:11]

 

Drugim oczywistym elementem są mikrofony i tutaj zaczyna się zabawa. Do wyboru mamy szereg rozwiązań, co czyni ten system unikalnym. Możemy wybrać mikrofon na podstawie typu gose neck, krótki bądź dłuższy, w sam dla prelegenta przy mównicy. Tych bardziej mobilnych możemy uraczyć małym mikrofonem z klipsem, według mnie przypomina on sztyft do pastowania butów i średnio komponuje się z garniturem, ale na pewno znajdą się zwolennicy tego modelu, do którego nie trzeba żadnych przewodów i bodypacka w porównaniu do sprzętu, który znamy.

 

[img:12]

 

Bardzo ciekawym jest płaski mikrofon, który trochę przypomina wyglądem znany Shure Beta 91. Ten model występuje w różnej charakterystyce, nie rzuca się w oczy i pozwala mówcy zapomnieć o stresie związanym z trzymaniem mikrofonu.

 

[img:13]

 

Executive Elite oferuje również sam nadajnik z gniazdem XLR bądź miniXLR, który umożliwia transmisje jakiegokolwiek mikrofonu dynamicznego. Do wszystkich mikrofonów przygotowany jest spójny panel do ładowania, a całość wygląda bardzo spójnie i schludnie.

 

[img:9]

 

Warte uwagi są również moduły IEM, na które możemy wysłać poszczególne mikrofony, co jest istotne w przypadku chociażby międzynarodowych konferencji gdzie potrzebne są tłumaczenia w kilku językach, albo gdy prezenter potrzebuje dostawać na ucho jakieś informacje. Wszystkie urządzenia zasilane są akumulatorami AA i są do nich proste stacje ładujące.

 

[img:10]

 

Z pewnością całość jest dość dobrze przemyślana i na pewno sprawdzi się w wielu miejscach jako stała instalacja. Należy też wspomnieć, że transmisja jest szyfrowana, a klucz jest odświeżany, dlatego nie należy się obawiać zakłóceń albo przekierowania transmisji przez niechcianych gości - zapewnia producent.

Długość pracy urządzeń na jednym ładowaniu wynosi 20 godzin, a ładowanie od zera to tylko 6 godzin, zaś w czasie spoczynku urządzenia mogą wytrzymać do 72 godzin!

 

[img:14]

więcej: pl.yamaha.com
Systemy konferencyjne Jednostki centralne Mikrofony, pulpity mikrofonowe

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Ciekawe instalacje: Nagłośnienie hali sportowej w Sochaczewie
Więcej wiadomości