Dlaczego Neve ciągle zdobywa serca nowych realizatorów? Nowość: Neve - 1073 OPX

Dlaczego Neve ciągle zdobywa serca nowych realizatorów? Nowość: Neve - 1073 OPX

8 maja 2020, 09:00
Producent: Rupert Nave

W tym roku przypada 50 rocznica zaprezentowania przez firmę Neve legendarnego już preampu mikrofonowego 1073. Bez wątpienia uczestniczył on w niezliczonej ilości nagrań, a jego charakterystyczne brzmienie środkowego pasma ciągle zdobywa serca nowych realizatorów. W tym roku producent postanowił nieco odświeżyć i unowocześnić ten układ, prezentując model 1073 OPX.

 

 

1073 OPX to ośmio-kanałowy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowo-instrumentalny wyposażony w moduły 1073 dopasowane do potrzeb nowoczesnego studia nagraniowego. Od teraz preampy kontrolowane są poprzez układ cyfrowy, a sam sygnał przechodzi przez zespół transformatorów Marinair. Z kolei gniazda umieszczone zarówno na panelu tylnym, jak i przednim zwiększają uniwersalność i łatwość obsługi w różnych warunkach. Ze względu na cyfrowe kontrolery użytkownik może skorzystać z funkcji Total Recall, czyli możliwości zapisu ustawień i ich przywrócenia w dowolnym momencie.

 

[img:1]

 

Wysoka jakość i łatwość obsługi może być bardzo trudna w zaprojektowaniu, a co za tym idzie - bardzo droga. Właśnie dlatego zastanawialiśmy się jak dostarczyć nowoczesnych rozwiązań w połączeniu z tradycyjnym, znanym każdemu realizatorowi brzmieniem. Tak powstał koncept 1073 OPX. 8-kanałów legendarnego preampu, zdalna kontrola parametrów i mnogość połączeń - od analogowych, aż po cyfrowe. 1073 OPX wnosi brzmienie Neve na kolejny, rewolucyjny poziom.

David Walton - AMS Neve’s Distribution Manager

 

Moduły posiadają także bezpośrednie wejścia Line/DI, które zwalniają nas z potrzeby używania zewnętrznych Di-Boxów. Opcjonalnie producent udostępnia także kartę cyfrowego I/O, która zapewnia najwyższej klasy konwersję 192kHz/24-bit poprzez złącze USB. Dzięki temu 1073 OPX może pracować jako interfejs audio lub rozszerzenie sieci Dante.

 

[img:2]

 

1073 OPX jest dostępny w cenie $3.695 (około 15.560 zł). W sprzedaży dostępna jest karta cyfrowego I/O w cenie $995 (ok. 4.190 zł).

 

Przedwzmacniacze

Pro Audio

Sennheiser realizuje pierwsze zamówienia na EW-DX
Więcej wiadomości