Topowy Wykon: Michał Dąbrówka

Topowy Wykon: Michał Dąbrówka

5 czerwca 2020, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra

Po raz pierwszy w naszym cyklu pojawia się polski perkusista. Muzyk sesyjny, wielokrotny zwycięzca plebiscytów perkusyjnych oraz perkusista odnajdujący się w każdym gatunku - Michał Dąbrówka.

 [img:1]

 

1. Michał Dąbrówka drum solo and groove

Szczerze mówiąc nie ma zbyt dużo nagrań na platformie YouTube gdzie imię i nazwisko naszego bohatera sygnuje materiał filmowy. Poniższe wideo jest kompilacją z koncertu kwartetu polskiego basisty i gitarzysty - Krzysztofa Ścierańskiego. W ciągu 13 minut mamy zawartą całą masę inspiracji na sposób aranżacji partii perkusji. 

 

 

2. Woobie Doobie - Save It For A Rainy Day

Zespół Woobie Doobie powstał w 1992 roku, a Dąbrówka był jednym z założycieli. Utwór "Save It For A Rainy Day" znalazł się na płycie Bootla i stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. Niesamowita energia oraz osadzona sekcja rytmiczna sprawiły, że utwór stał się kultowy.

 

 

3. Natalia Kukulska - W Biegu - Kraków '97

W skład zespołu Natalii Kukulskiej z poniższego nagrania weszli wszyscy instrumentaliści tworzący na początku 2000 roku skład Woobie Doobie. Nagranie z koncertu w Krakowie zaowocowało imponującymi solówkami każdego z muzyków - w tym oczywiście Dąbrówki.

 

 

4. Kuba Badach - Im więcej ciebie tym mniej - Koncert pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Współpraca Dąbrówki z orkiestrą Adama Sztaby trwa już dobrych kilkanaście lat. Podobnie jak opisywani przez nas wcześniej Weckl, Gadd czy Colaiuta - Dąbrówka również wspaniale sobie radzi w każdym składzie bez względu na jego wielkość.

 

 

5. Adam Sztaba Orchestra - Bez ograniczeń

Dla wielu polska edycja Tańca z Gwiazdami nieodłącznie kojarzy się z świetną orkiestrą Adama Sztaby. Niesamowita sekcja rytmiczna w składzie Michał Dąbrówka i Sławek Berny była jednym z najbardziej charakterystycznych elementów orkiestry. Utwór "Bez Ograniczeń" wykonany w tym składzie brzmi naprawdę świetnie. 

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości