Trasa koncertowa zespołu Stereophonics nagłośniona systemami Outline

Trasa koncertowa zespołu Stereophonics nagłośniona systemami Outline

22 maja 2020, 09:00
Producent: Outline

Pod koniec 2019 roku pojawił się album "Kind" zespołu Stereophonics, czego konsekwencją jest szeroko zaplanowana, światowa trasa koncertowa. Czy tak jak my, jesteście ciekawi na jakim sprzęcie zdecydowali się grać realizatorzy wspomnianego zespołu?

Na europejską część trasy Kind 2020 sprzęt dostarczy londyńska firma Capital Sound. Cały system oparty będzie na technologii włoskiego producenta Outline. Trasa obejmować będzie trzynaście przystanków w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu i we Włoszech.

 

[img:4]

 

Główne grona zbudowane będą z dwudziestu ośmiu paczek serii Superfly, a do tego dołączonych zostanie dwanaście Mantas 28. Front fill ustawiony będzie z sześciu LIPF-082 i oczywiście dwanaście GTO-Sub jako bass. Sterowanie systemem odbywać będzie się z pojedynczego procesora FPGA firmy OutlineCo stało za decyzją zaprzęgnięcia tego systemu na trase?

 

Nick Boulton i ja stwierdziliśmy, że Superfly jest wyjątkowo dobrze brzmiącą i elastyczną obudową. Ma bardzo płaską, spójną reakcję, która bardzo dobrze reaguje na EQ i łatwo radzi sobie z szerokim zakresem dynamicznym materiału programowego. Niska waga łatwy system zawieszeń oraz akcesoria oznaczają również, że możemy zawiesić wystarczająco dużą liczbę segmentów od najmniejszych do największych obiektów, czy to klubów, teatrów czy aren.

 

Niektóre wyniki były naprawdę oszałamiające i w sumie uważam, że połączenie Superfly i Mantas było idealnym wyborem na europejską część obecnej Stereophonics World Tour 2020. Z niecierpliwością oczekuję ponownego wykorzystania produktów Outline w przyszłości… !

Dave Roden - wieloletni inżynier dźwięku w zespole, realizator FOH

 

Byłem pod wielkim wrażeniem muzykalności Superfly. Pod względem tonalnym jest bardzo gładki i hi-fi oraz pozwala uzyskać bardzo równomierny zasięg dzięki płynnym przejściom między zawieszeniami. Ponadto, Outline wykonał świetną robotę dzięki oprogramowaniu do prognozowania, które pozwoliło mi zweryfikować moje projekty przed ich wdrożeniem. Nie ma wielu przyjaznych dla użytkownika elementów oprogramowania do projektowania 3D, ale udało się je stworzyć.

 

Inną kluczową częścią systemu był dla mnie procesor Newtona. To niezwykle potężne narzędzie, a bez niego moje życie byłoby o wiele trudniejsze!

Nick Boulton - Capital Sound System Tech

 

[img:1]

 
więcej: outline.it
Kolumny i głośniki Subwoofery pasywne Systemy liniowe

Pro Audio

40 km kabli i 1120 kanałów audio. Cavatina Hall w cyfrach
Więcej wiadomości