Skuteczne nagłośnienie na eventy. LD Systems Maui 44 G2

Skuteczne nagłośnienie na eventy. LD Systems Maui 44 G2

27 maja 2020, 09:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Na początku marca projekt pomocy dla dzieci i młodzieży ARTISTS FOR KIDS świętował 20. rocznicę w KARE Kraftwerk w Monachium. Około 300 gości i celebrytów zgromadziło się we flagowym sklepie specjalisty ds. projektowania wnętrz, aby zbierać darowizny, rozwijać pomysły i nawiązywać nowe kontakty.

Był to wspaniały projekt i udany wieczór, którego gospodarzem byli ARTISTS FOR KIDS, KARE oraz dostawca usług związanych z technologią eventową Orange Veranstaltungstechnik. Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć dobrego zestawu nagłośnienia.

 

[img:1]

 

I to właśnie w tej dziedzinie pojawiły się tam kompaktowe zestawy LD Systems MAUI P900 oraz najnowszy - MAUI 44 G2. Nie były one jednak wyborem tylko ze względu na swój dyskretny wygląd, lecz rzecz dużo ważniejszą - pokrycie dźwiękiem. O tym mówi Robert Beibl, Project Manager w Orange VT:

 

Scena była położona na środku pomieszczenia, a na dodatek otaczały ją betonowe ściany, dużo szkła i ponad 10 metrowy sufit. Dodatkowo, ze względu na mało czasu nie mieliśmy możliwości podwiesić systemów liniowych, a na dodatek całość nie mogła na siebie zwracać zbędnej uwagi. Pomyśleliśmy, że właśnie w takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się najnowsze systemy MAUI od LD Systems. Warto także dodać, że prezenterzy używali mikrofonów nagłownych, więc tutaj szczególnie przydała się technologia kardioidalnej dyspersji zawarta w modelu MAUI 44 G2.

Robert Beibl - Project Manager w Orange VT

 

[img:2]

 

Podczas gdy MAUI 44 pierwszej generacji wyposażony był dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 12", MAUI 44 G2 posiada pojedynczy woofer 15". Moc nowej kolumny wynosi 1500 W RMS / 3000 W mocy szczytowej, podczas gdy jej skuteczność to maksymalnie 132 dB SPL. Niezmienna jest oczywiście forma bezpośredniego łączenia ze sobą modułów nisko-, średnio- i wysokotonowych, bez użycia przewodów. Co ciekawe, nowa generacja kolumn MAUI pozwala na stworzenie basowych konfiguracji kardioidalnych, z kolei implementacja technologii TrueWireless Stereo umożliwia stereofoniczne parowanie dwóch systemów kolumnowych. 

W trakcie eventu użyto jednego zestawu MAUI P900 i dwóch zestawów MAUI 44 G2.

 

[img:3]

[img:4]

 
Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

"Udało się stworzyć coś fantastycznego!" - projekt i realizacja nagłośnienia w Teatrze Muzycznym Roma [VIDEO]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz