Dla kogo nowa gitara akustyczna PRS P20?

Dla kogo nowa gitara akustyczna PRS P20?

25 maja 2020, 11:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

PRS może śmiało uchodzić za synonim gitar elektrycznych z najwyższej półki. Warto pamiętać, że firma Paula Reeda Smitha słynie również z pokaźnego katalogu instrumentów akustycznych, który właśnie wzbogacił się o modele PRS P20 oraz PRS P20E

 

 

[img:3]
PRS SE P20

 

 PRS SE  P20 oraz SE P20E są gitarami typu parlour na co również wskazuje pełna nazwa instrumentów, zawierająca człon Tonare Parlor. Wskazują na to również bardziej kompaktowe rozmiary (menzura 27.72 cala oraz 20 progów), niezwykle wskazane przy niektórych stylach gry. 

 

[img:1]

 

Korpus oraz gryf tych instrumentów wykonany został z mahoniu, podstrunnica oraz mostek z hebanu, podczas gdy za stabilność intonacji odpowiada siodełko wykonane z kości oraz stylizowane klucze. We wnętrzu pudła rezonansowego znajdziemy fabryczne ożebrowanie PRS Hybrid “X”/Classical Bracing, podczas gdy na zewnątrz oko przykuwa charakterystyczny binding. 

 

[img:2]

 

[img:4]
PRS SE P20E

 

To co odróżnia obie konstrukcje to obecność elektroniki w modelu SE P20E (Fishman GT1), podczas gdy dostępne wersje kolorystyczne to: Satin Black, Satin Charcoal oraz Satin Mahogany.

 

 

Gitary Akustyczne Elektroakustyczne

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Legendarne brytyjskie brzmienie... made in USA
Więcej wiadomości