[LIVE] Wybieramy nagłośnienie dla zespołu weselnego

[LIVE] Wybieramy nagłośnienie dla zespołu weselnego

3 czerwca 2020, 09:30
Producent: RCF

Wybór nagłośnienia dla zespołu weselnego, DJ'a to wybór narzędzia do pracy. Mówimy tu o skuteczności, niskiej awaryjności, mobilności i cenie. Te wszystkie elementy są niezwykle dla każdego zespołu istotne i dziś zajmiemy się ofertą firmy RCF, która znana jest weselnikom i DJ'om od lat. Co jednak nowego i ciekawego ma do zaoferowania?

 

 

Zbigniew Kalarus zajmuje się w firmie Arcade Audio (dytrybucja RCF w Polsce) doradztwem w zakresie nagłośnienia. Doskonale zna potrzeby zespołów muzycznych, dj'ów, kapel, gdyż sam od wielu lat występuje na żywo przed publicznością. Zapytaliśmy go o sugerowane zestawy nagłośnienia firmy RCF i oto propozycje. 

 

[img:7]

[img:8]

 

Proponowane zestawy nagłośnieniowe dla DJ'a

 

[img:1]

 

Zestaw 1: 2x RCF ART 715-A MK4

RCF ART 715-A MK4 to niepowtarzalny produkt w swojej kategorii. Driver z cewką 1.75" zapewni świetną reprodukcję wysokich częstotliwości, a 15-calowy głośnik niskotonowy oferuje wyjątkowo liniową odpowiedź i precyzyjne, głębokie sterowanie niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy i zabezpieczeniami głośnikowymi oraz systemem FIR PHASE.

Cena rynkowa około: 5.500 zł

 

[img:2]

 

Zestaw 2: 2x RCF EVOX J8

Kolejną propozycją jest RCF EVOX J8, który wyposażony został w satelitarny moduł źródła liniowego z ośmioma 2-calowymi głośnikami oraz 12-calowy głośnik niskotonowy dużej mocy w obudowie bass-reflex. Całość zasilana jest przez wbudowany wzmacniacz klasy D - 1.400W. System oferuje wysoką jakość dźwięku z krystalicznie czystą reprodukcją głosu i muzyki. Seria EVOX J występuje w kolorze czarny oraz białym.

Cena rynkowa około: 7.300 zł (za dwie sztuki)

 

 

Proponowane zestawy nagłośnieniowe dla zespołu

 

[img:3]

 

Zestaw 1: 2x RCF ART 712-A MK4 + 1x RCF SUB 705-AS II

W przypadku rozwiązań dla zespołów dobrą propozycją będzie RCF ART 712-A MK4, którego driver z cewką 1.75" zapewni doskonalą reprodukcję wysokich częstotliwości, a 12-calowy głośnik niskotonowy zaoferuję liniową odpowiedź i precyzyjne, głębokie sterowanie niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy i zabezpieczeniami głośnikowymi oraz systemem FIR PHASE

Uzupełnieniem zestawu jest RCF SUB 705-AS II - kompaktowy i mocny subwoofer w obudowie bass reflex. Jest on wyposażony w 15" woofer z wysokiej klasy 3" cewką i zasilany jest przez 1.400W wzmacniacz cyfrowy. Dzięki wbudowanej cyfrowej zwrotnicy stereo (DSP) z regulacją częstotliwości, może on być łatwo i szybko skonfigurowany z głośnikami typu satelita. SUB 705-AS II z łatwością łączy się z 12" oraz 15" i jest świetnym dopełnieniem kolumn z serii RCF ART oraz D-line.

Cena rynkowa około: 8.400 zł (zestaw 2+1)

 

[img:5]

 

Zestaw 2: 2x RCF HD 32-A MK4 + 1x RCF SUB 905-AS II

Kolejnym pomysłem na zestaw dla zespołu jest RCF HD 32-A MK4 - dwudrożna kolumna głośnikowa, która osiąga maksymalny SPL 131 dB. Driver ND840 z cewką 3.0" pozwala na uzyskanie niskiego punktu podziału crossovera na poziomie 700 Hz, dzięki czemu prawie wszystkie zakresy wokalne mogą być przetwarzane przez driver - pozwala to na jeszcze lepszą kontrolę dyspersji i większą wydajność. Na dole wszystkich modeli D-LINE HD zainstalowano adapter do statywu kolumnowego 35 mm. W opcjonalnym wyposażeniu montażowym dostępne są dwa pola montażowe M10 i trzy M6.

Dopełnieniem całości jest subwoofer RCF SUB 905-AS II, który dzięki zastosowaniu cyfrowej końcówki mocy 2.200W jest w stanie przetworzyć bardzo wysoki poziom wyjścia wraz z niskim poziomem zniekształceń, dając niesamowicie naturalne odtworzenie pasma niskich częstotliwości. Wzmacniacz jest wyposażony w solidną aluminiową obudowę, która nie tylko stabilizuje wzmacniacz w czasie transportu, ale również bardzo dobrze pomaga odprowadzać ciepło. Zastosowany stereofoniczny crossover, jak i procesor DSP z wbudowanymi presetami sprawiają, że idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie  kolumn dwudrożnych serii ART7, 4Pro i D-Line.

Cena rynkowa około: 14.400 zł (zestaw 2+1)

 

[img:6]

 

Zestaw 3: 2x RCF ART 735-A MK4 + 2x RCF SUB 8003-AS II

RCF ART 735-A MK4 to unikalny produkt w swojej kategorii. Duży neodymowy driver z 3-calową cewką zapewnia precyzję w przetwarzaniu dźwięku, a 15-calowy neodymowy głośnik niskotonowy oferuje wyjątkową liniową odpowiedź niskich częstotliwości. Wzmacniacz dostarcza 1.400W i jest sterowany przez DSP, który zajmuje się zwrotnicą, wyrównywaniem, kontrolą fazy, zabezpieczeniami oraz systemem FiR PHASE.

Oferowany w zestawie RCF SUB 8003-AS II, dzięki zastosowaniu cyfrowej końcówki o mocy 2.200W, jest w stanie przetworzyć bardzo wysoki poziom wyjścia wraz z niskim poziomem zniekształceń, dając niesamowicie naturalne odtworzenie pasma niskich częstotliwości. Wzmacniacz jest wyposażony w solidną aluminiową obudowę, która nie tylko stabilizuje go w czasie transportu, ale również bardzo dobrze pomaga odprowadzać ciepło. Zastosowany stereofoniczny crossover, jak i procesor DSP z wbudowanymi presetami sprawiają, że subwoofer ten idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie kolumn dwudrożnych z serii ART7, 4Pro i D-Line.

Cena rynkowa około: 20.000 zł (zestaw 2+2)

 

[img:4]

 

Zestaw 4: 2x RCF EVOX 12

Ostatnią propozycją jest RCF EVOX 12 - największy, po EVOX 5 i 8, zestaw wyrównany liniowo od włoskiego producenta. W swojej klasie oferuje wyjątkowo głębokie i dynamiczne odtwarzanie dźwięku dzięki wbudowanej końcówce mocy 1.400W. W górnej części posiada osiem 4-calowych, wysokiej jakości pełno pasmowych przetworników neodymowych. W rezultacie EVOX 12 ma znacznie zwiększony niski środek odtwarzania na stałym poziomie z szeroką dyspersją dla maksymalnej wydajności. 15" subwoofer dostarcza potężną dawkę niskich częstotliwości - tak bardzo przydatnych przy muzyce na żywo i nie tylko. Pomimo tak wysokiej wydajności obudowa jest bardzo zwarta, a dzięki zintegrowanym kółkom EVOX 12 jest bardzo wygodny w transporcie. Zestaw przeznaczony jest dla wymagających muzyków przemieszczających się z własnym nagłośnieniem oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest precyzyjny dźwięk i pokrycie.

Cena rynkowa około: 16.000 zł

 

[img:9]

 
więcej: www.rcf.it
Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Pierwszy samodzielny przedwzmacniacz mikrofonowy od Neumann
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz