Topowy Wykon: Omar Hakim

Topowy Wykon: Omar Hakim

23 grudnia 2020, 09:00

Z całą pewnością Omar Hakim jest jednym z najbardziej niedocenianych perkusistów, szczególnie przez młodsze pokolenie. Dziś udowodnimy, że jest to w pełni niesłuszny pogląd, a użyjemy do tego najlepszej metody - nagrań z jego udziałem.

  [img:1]

 

1. Zildjian LIVE! - Omar Hakim

Seria Zildjian LIVE! to już praktycznie stały element naszego cyklu, głównie ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny. Aranż utworu Hakima - Convergence - zaprezentowany na nagraniu, jest niezwykle bogaty i pozwalający na pokazanie wielkiej klasy muzyków. Warto obejrzeć do samego końca :)

 

 

2. Ozmosys 'Eyes to the Future' | Jarasum Jazz Festival 2019

Jarasum Jazz Festival to festiwal jazzowy odbywający się w Korei w bardzo malowniczym miejscu - Jarasum. Omar Hakim na zeszłorocznej edycji wystąpił wraz z m.in. gitarzystą - Kurt'em Rosenwinkel'em. Eyes to the Future to bardzo energetyczny utwór z funkowo-fusionowym rodowodem, który jest bardzo bliski Hakimowi. 

 

 

3. Omar Hakim: Drum Improvisation

Bardzo dużo prawdy jest w powiedzeniu, że prawdziwy perkusista potrafi stworzyć pewną magię przy okazji swojej solówki. Poniższe wideo to połączenie umiejętności na wysokim poziomie i niezwykłej wrażliwości. Motyw grany na talerzach kończy oraz zaczyna całość nadając mu charakter pełnoprawnego utworu muzycznego.

 

 

4. Omar Hakim: Montreal Drumfest 2013

Montreal Drumfest to jedno z bardziej rozpoznawalnych wydarzeń z perkusją w roli głównej na świecie. Nagranie z 2013 roku udowadnia, że nie tylko funkowe granie sprawia Hakimowi radość, ponieważ w jazzie radzi sobie równie dobrze.

 

 

5. Incredible drumsolo Omar Hakim with Nile Rodgers, Chic, Paradiso 2005 Amsterdam

Zespół CHIC to niekwestionowana legenda światowej muzyki funk, której przeboje grane są do dziś na całym świecie. Omar Hakim był członkiem zespołu m.in. w 2005 roku podczas koncertu w holenderskim Paradiso, skąd pochodzi wykorzystane przez nas nagranie. Jego solo z tego koncertu jest niezwykle energetyczne i osadzone w bardzo funkowym charakterze, z dodatkiem szybkich przejść.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości