Alesis aktualizuje oprogramowanie Strike Multipad do wersji 1.3

Alesis aktualizuje oprogramowanie Strike Multipad do wersji 1.3

12 czerwca 2020, 11:00
Producent: Alesis
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Alesis wydał ważną aktualizację dla Strike Multipad w wersji 1.3, która wnosi wiele usprawnień i nowości. Wśród nich znajdziemy Menedżera próbek, nowe funkcje metronomu oraz możliwość zapisu/ładowania plików użytkownika wraz z próbkami.

Menedżer próbek

Teraz możliwe jest przeglądanie, odtwarzanie i usuwanie próbek zapisanych w pamięci wewnętrznej Strike Multipad. Możliwe jest także eksportowanie próbek z pamięci wewnętrznej na zewnętrzny dysk USB. Aby uzyskać dostęp do Menedżera Próbek wystarczy nacisnąć przycisk Utility, a następnie F6-Backup, aby otworzyć menu Backup i wybrać Sample Manager.

 

[img:1]

 

Zapisuj/Ładuj zestawy użytkowników z próbkami

Aktualizacja 1.3 daje też możliwość zapisu i ładowania zestawów użytkownika wraz z próbkami użytymi w tych zestawach. Umożliwia to utworzenie pełnej kopii zapasowej Banku użytkowników, którego można następnie użyć na innym urządzeniu Strike Multipad.

 

Aby zapisać zestawy użytkowników z próbkami:

 
  • Naciśnij przycisk Utility, a następnie F6-Backup, aby otworzyć menu Backup i wybierz opcję Zapisz wszystkie zestawy użytkowników.
  • Pojawi się okno ostrzegające przed potencjalnie długim czasem zapisywania, w zależności od długości i wielkości próbek użytych w zestawie. Wybierz OK, aby kontynuować lub wybierz ANULUJ, aby powrócić do menu Backup.
  • Na następnym ekranie możesz nazwać plik kopii zapasowej. Teraz możesz edytować nazwę, a następnie naciśnij F5-Save, aby kontynuować i zapisać plik, lub naciśnij F6-Exit, aby anulować i powrócić do menu Backup.
    UWAGA: Wiele zewnętrznych dysków twardych i dysków flash USB korzysta z systemu plików FAT32, którego limit rozmiaru pliku wynosi 4 GB. Chociaż jest to mało prawdopodobnie, oznacza to, że nie można wykonać kopii zapasowej zestawu i powiązanych próbek przekraczających 4 GB. Zalecamy sprawdzenie próbek w zestawie, aby upewnić się, że na przykład są one odpowiednio przycięte w celu usunięcia ciszy.

 

Aby załadować zestawy użytkownika z próbkami, naciśnij przycisk Utility, a następnie F6-Backup, aby otworzyć menu Backup i wybierz Załaduj wszystkie zestawy użytkownika.

 

[img:2]

 

Nowe funkcje metronomu

Możliwe jest ustawienie metronomu w taki sposób, aby automatycznie włączał się, gdy gracie z padem ustawionym w trybie Loop lub Alternate. Jeśli uderzycie ponownie w pad lub dźwięk dobiegnie końca, metronom zatrzyma się i ponownie uruchomi od Beat 1 po ponownej aktywacji. Aby włączyć tę funkcję, wystarczy nacisnąć przycisk Sound, a następnie włączyć Tryb F4 i dostosować ustawienie Trybu odtwarzania.

 

Resetowanie metronomu

Metronom będzie się teraz ponownie uruchamiał od Beat 1 za każdym razem, gdy zostanie włączony, albo przez funkcję Start Click, albo przez naciśnięcie przycisku Metronom.

 

Aktualizację 1.3 można pobrać ze strony producenta.

 

[img:3]

 

Elektroniczne Pady elektroniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alesis rozwiń listę sklepów

Perkusja

Warsztaty z Maćkiem Gołyźniakiem w łódzkim Drum Roomie
Więcej wiadomości