Topowy Wykon: Nate Smith

Topowy Wykon: Nate Smith

17 czerwca 2020, 17:00

Jednym ze znaków rozpoznawczych naszego gościa jest niepowtarzalnie osadzony groove. Nate Smith w ostatnim czasie stał się niezwykle popularnym perkusistą co patrząc na jego niezwykła technikę - nie jest czymś zaskakującym. 

 [img:1]

 

1. Nate Smith - Skip Step

Kinfolk: Postcards from Everywhere jest drugim wydanym albumem, w którym Nate Smith pełni rolę lidera. Utwór Skip Step został skomponowany w metrum 17/8, które nie jest zbyt często wykorzystywane. Niezbyt popularne metrum spowodowało, że covery tego utworu są bardzo często nagrywane przez wielu perkusistów.

 

 

2. Nate Smith "DumDum"

Utwór DumDum oparty jest na tylko na zestawie perkusyjnym, co wymaga dużej wyobraźni muzycznej oraz niesamowitej techniki. Od razu na myśl przychodzi ścieżka dźwiękowa do filmu Birdman autorstwa perkusisty Antonio Sancheza, która również została oparta wyłącznie na zestawie perkusyjnym.

 

 

3. Nate Smith: Percussion Test Subject NS-003 | Evans Drumheads

Gra Smitha nie jest jedynym powodem, dla którego poniższy klip znalazł się w naszym zestawieniu. Sam sposób realizacji klipu jest bardzo niekonwencjonalny i zamienia zwykły test naciągów perkusyjnych w pewną historię. Jaką? - przekonajcie się sami ;)

 

 

4. Nate Smith - Chris Potter: The Wheel

Chris Potter jest amerykańskim saksofonistą jazzowym współpracującym z m.in. Pat Metheny, Ray Brown czy Joe Lovano. Razem z Nate Smithem miał okazję współtworzyć kwartet legendarnego kontrabasisty jazzowego - Dave'a Holland'a, co bez wątpienia wpłynęło na zgranie obu Panów.

 

 

5. Nate Smith - drums solo - John Patitucci - Electric Guitar Quartet - Jazzfest Bonn 2017

Kolejny kwartet w naszym zestawieniu, lecz o zupełnie innym charakterze. John Patitucci jest znany głównie ze swojej niesamowitej gry na kontrabasie, jednak jak widać na poniższym filmie również gra na gitarze basowej jest jego mocną stroną. Solo na perkusji Nate Smitha oparte na akcentach doskonale dopełnia cały utwór, który jest bardzo energetyczny.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Warsztaty perkusjne on-line z Michałem Bryndalem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz